Дослідники з Університету Квінсленда в Австралії говорять, що сильний тиск на жінку з метою змусити її годувати грудьми, навіть не дивлячись на те, що воно допомагає скинути зайві кілограми, може привести до післяпологової депресії.
Австралійські дослідники випустили своє попередження після того, як виявили, що тільки 34 відсотки матерів годують своїх дітей виключно грудьми протягом шести місяців, незважаючи на глобальну мету збільшити ці показники до 50 відсотків.
Провідний дослідник Катріна Мосс заявила, що матері в першу чергу припинили грудне вигодовування через брак молока або труднощі з грудним вигодовуванням, таких як мастит - запалення тканин молочної залози, яке може привести до інфекції.
читайте такожАвстралійські вчені знайшли коронавірус у грудному молоці
Доктор Мосс сказала: "Матері можуть відчувати сильний тиск з метою змусити її годувати, але годування груддю не для всіх. Якщо у матерів виникають проблеми з грудним вигодовуванням, їм, можливо, доведеться догодовувати малюка або припинити годування зовсім ".
За словами Мосса, співчуття має відігравати велику роль в дебатах про грудне вигодовування, оскільки 20 відсотків матерів страждають перинатальної тривогою і депресією.
"Труднощі з годуванням можуть збільшити ризик перинатальної тривоги і депресії, які відчувають до 20 відсотків матерів", - сказала вона.
Дослідники також виявили, що 41 відсоток матерів комбінували грудне вигодовування з твердою їжею або сумішшю. "Більшість матерів не годують виключно грудьми, як правило, за дуже вагомих причин, і підтримка, яку вони отримують, повинна відображати це. Це дослідження показує необхідність індивідуальної підтримки, специфічною для ситуації кожної матері", - говорить вона.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред