
Ви дізнаєтеся:
- Чому в СРСР спортсменам забороняли пити воду під час фізичних навантажень
- Як ця практика впливала на ефективність тренувань
У Радянському Союзі існувало чимало практик, повʼязаних зі спортом, які у 21 столітті здаються дивними та абсурдними. Наприклад, у СРСР спортсменам забороняли пити воду під час тренувань. Правило було досить суворими, тому нехтувати ним заборонялося навіть тренерам та медичним працівникам. Главред дізнався, навіщо у Союзі дотримувалися цієї вимоги.
Якщо вам подобається дізнаватися про життя в СРСР, вас може зацікавити: Майже ні в чому собі не відмовляли: у кого були найвищі зарплати в СРСР.
Радянські фахівці вважали, що під час активного тренування людський організм втрачає не лише воду, але й важливі електроліти, такі як натрій, калій та магній, передає портал OBOZ.UA.
На думку спеціалістів СРСР, якщо спортсмен пʼє воду під час фізичних навантажень, то концентрація вищеперерахованих мінералів могла знизитися, що призводило до зменшення ефективності тренувань. Крім того, вважалося, що недостатня кількість електролітів може призвести до м'язових судом.
Однак, це твердження може бути лише припущеннями.
Тим часом сучасні дослідження вказують на те, що вживання води під час фізичних навантажень допомагає уникнути зневоднення.
Крім того, у 21 столітті є багато напоїв, які допомагають зберігати рівень електролітів і підтримувати правильний водний баланс в організмі. Ці методи вже давно витіснили старомодну радянську практику, коли спортсменам обмежували вживання води під час тренувань.
Інші новини:
- Не всім жилося добре: 6 речей, які були під забороною в СРСР
- Чому в СРСР переучували шульг: блогер здивував правдою
- Картопля замість навчання: навіщо в СРСР школярів змушували працювати в полі
Розпад СРСР
Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.
Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред