Коли в Україні відзначатимуть Маковія: нова дата у 2025 році

21 липня 2025, 20:10
108
Згідно з новим календарем, дата церковного свята змістилася на 13 днів.
церковный праздник
Як в Україні відзначають Медовий Спас / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Ви дізнаєтеся:

  • Коли Медовий Спас у 2025 році
  • Що не можна робити на Маковія

Вже ось-ось в Україні відзначатимуть одне з найважливіших церковних свят - Медовий Спас, або Маковія. Ще у народі кажуть Перший Спас. Через перехід Православної церкви України на новий календар, серед українців виникає плутанина із датами. Главред вирішив зʼясувати, коли Маковія у 2025 році та чого не можна робити у церковне свято.

Як святкують Медовий Спас

Традиційно на Маковія у храмах освячують воду, мед нового врожаю, мак та букети-обереги - маковійчики (зібрані з польових квітів, маку, колосків та лікарських трав). У цей день люди благословляють урожай і висловлюють свою подяку Богу. Після освячення меду, ним пригощають своїх рідних та друзів. Мед вважається особливо цілющим.

відео дня

До свята заведено випікати пиріжки, печиво або булочки з маком. Також наші бабусі вірили, що на Медовий спас вранці треба натщесерце випити освячену воду. Вони вважали це дуже хорошим знаком та ритуалом.

Коли Маковія у 2025 році

Після переходу на новий календар Медовий Спас, або Маковія, українці святкуватимуть 1 серпня — на 13 днів раніше, передає портал РБК-Україна.

Також змінилися дати й інших Спасів:

  • Яблучний Спас - 6 серпня;
  • Горіховий Спас - 16 серпня.

Що не можна робити на Медовий Спас

Працювати на Маковія забороняється. Також краще відкласти прибирання в домі. Не варто вишивати, шити, в’язати.

Від гучної музики та веселощів церква рекомендує утриматися. У цей день краще не їсти м’ясо, молочні та рибні продукти. А ще не варто вживати алкогольні напої.

Важливо не відмовляти у допомозі оточуючим. Вважається, що допомога іншим у цей день принесе благословення.

Раніше настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці села Крупа Ієрей Максим Очабрук розповідав про історію свята Маковія.

Читайте також:

Про джерело: РБК-Україна

РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від "РосБізнесКонсалтинг"), але 2010 року агенція "РБК-Україна" вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг "РБК" намагався оскаржити в суді використання бренду "РБК", проте програв справу. З квітня 2014 року ІА "РБК-Україна" позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти