Стрітення Господнє - свято важливе як з точки зору церкви (це одна з двунадесятих урочистостей), так і для народу.
Люди люблять це свято за те, що воно символізує зустріч зими з весною. Тобто, по суті, це свято нової пори і нових надій.
Коли Стрітення Господнє в 2021 році
Дата свята незмінна - це завжди 15 лютого. Стрітення Господнє 2021 відзначається в понеділок.
За народними прикметами, це день, коли зима зустрічається з весною в 2021 році. Саме слово "стрітення" і означає "зустріч".
Це перша зустріч весни. Потім буде ще дві: на "сороки" (День сорока святих 22 березня, на пару днів пізніше дня весняного рівнодення), а третя – на Благовіщення (7 квітня).
читайте такожСтрітення 2021: без чого не можна йти з храму та інші прикмети
Чому присвячене свято Стрітення Господнє
За прикметами, свято знаменує поворот на весну, початок нового сезону в природі. У народі кажуть, що саме на Стрітення припадають останні морози зими – далі вже і дороги розмокають через відлигу, і сніг на річках неміцний, ламкий стає.
Історія свята Стрітення Господнє теж пов'язана із зустріччю: цього дня Діва Марія з чоловіком Йосипом принесли немовля Ісуса в єрусалимський храм – де його зустрів старець Симеон.
Глибинний сенс свята Стрітення - це зустріч всіх християн (в особі старця Симеона) із Господом нашим.
Христа принесли до храму на 40-й день його життя. За традицією, всіх немовлят через 40 днів після народження прийнято присвячувати Богу. Обряд хрещення в сучасних умовах також проводять через 40 днів після народження.
В який день тижня і в якому віці хрестять дітей (чи можна хрестити дитину до 40 днів) і коли не можна хрестити дитину – читайте в матеріалі Календар хрещення дитини 2021: коли можна і коли не можна хрестити дитину.
читайте такожСтрітення Господнє: привітання в картинках, в прозі і віршах
Стрітення Господнє: що не можна робити і прикмети
На Стрітення прийнято ходити до церкви: молитися, святити воду та свічки. Стрітенські свічки запалюють лише в годину особливого відчаю і біди.
На святковий стіл прийнято подавати млинці, а на саме застілля кликати всю рідню.
У Стрітення Господнє не можна:
- займатися брудною та важкою роботою, особливо по дому - заборона не поширюється на робочі зміни і роботу в допомогу ближньому і тому, хто цього потребує;
- вирушати в далеку дорогу - ця прикмета виникла через погодні умови (за старих часів у цей час починалася бездоріжжя на дорогах), але до цих пір багато хто вірить, що удачу така поїздка не принесе;
- залишати гроші на кухонному столі - щоб не прогнати достаток та удачу з дому;
- сумувати, сваритися або лаятися.
Прикмети на Стрітення Господнє підкажуть, якою буде погода навесні 2021 року:
⇒ Якщо ввечері морозно, а небо зоряне – це до пізньої весни.
⇒ Відлига обіцяє ранню весну.
⇒ Сніг йде - весна буде дощовою і затяжною. Також сніг з ранку - до врожаю ранніх зернових, в обід – середніх, а після обіду – пізніх зернових. Заметіль і хуртовина попереджали, що хорошого врожаю в цьому році чекати не варто.
⇒ Якщо сонце жодного разу через хмари не виглянуло - після 24 лютого чекали приходу власівських морозів.
⇒ Вітряний день - до врожаю фруктів. Із цією ж метою забобонні садівники трясуть фруктові дерева цього дня - "щоб були з плодами".
Чи можна одружитися на Стрітення Господнє
Проводити вінчання в дні великих церковних свят (тим більше, напередодні посту) не рекомендується. Грати весілля прийнято вже після Великодня.
В які дні можна вінчатися в 2021 році за вінчальним календарем і сприятливі дати для весілля за місячним календарем 2021 - читайте в матеріалі Православний календар весіль 2021 і сприятливі дні для вінчання.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред