StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Іван Купала – кращі ворожіння на судженого, бажання і долю

5 липня 2020, 06:37
2885
Як ворожити на Івана Купала – з дзеркалом, подорожником, гребінцем, перед сном і не тільки – з'ясував Главред.
Івана Купала 2020 - ворожіння з дзеркалом, з подорожником і не тільки
Івана Купала 2020 - ворожіння з дзеркалом, з подорожником і не тільки / 1zoom.ru

Вже скоро наймістичніша ніч року – свято Івана Купала 2020.

Як ворожити на Івана Купала – з дзеркалом, подорожником, гребінцем, перед сном і не тільки – з'ясував Главред.

Раніше ми вже писали про те, чому Івана Купала святкується саме 7 липня і коли було б правильніше відзначати це свято – в матеріалі Іван Купала у 2020 році – коли відзначати і чому це наймістичніша ніч.

Івана Купала – ворожіння

Вінок на Івана Купала плели у тому числі й для ворожіння. По вінку визначають:

  • хто буде найщасливішим за всіх у найближчий рік (у кого далі всіх вінок поплив),
  • хто вийде заміж (у кого не потонув),
  • хто засватає (якщо прибило до свого берега, то хтось із свого оточення, до протилежного – за незнайомого поки чоловіка заміж піде дівчина або навіть за іноземця).

Гадання на нареченого на папоротіна Івана Купала. Потрібно в ніч на Івана Купала зірвати стільки гілок папороті – скільки хлопців є на прикметі. Кожна гілка буде символізувати певного парубка. Потім гілки у формі віяла опускають у воду, щільно притиснувши рукою до дна – і відпускають. Яка гілка раніше за всіх спливла – з тим хлопцем дівчина і буде найбільш щасливою.

Ворожіння на сонна Івана Купала. За повір'ям, якщо покласти під подушку в ніч на Івана Купала 7 різних трав (квітів) – то вночі неодмінно присниться віщий сон.

Є й ворожіння на бажання на Івана Купала. Загадуєш бажання і пускаєш вінок на воду: потонув – не збудеться і навпаки.

Ще одне ворожіння на бажання на Івана Купала по колам води. У миску набрати води – прошепотіти над водою найзаповітніше бажання – кинути туди камінчик – підрахувати, скільки від нього кіл пішло. Якщо кіл парна кількість – збудеться, якщо непарна – ні.

Ворожіння на Івана Купала – подорожник. Покласти під голову на ніч подорожник зі словами: "Трипутник-попутник, живеш при дорозі, бачиш малого і старого, скажи мого судженого!" – і чекати, хто присниться.

Ворожіння на Івана Купала з дзеркалом. За традицією, треба гадати в бані – і в процесі шукати гілочку вишні. Але в сучасних умовах у місті лазню часто замінюють ванною кімнатою, а гілочку – звичайною ложкою (в ідеалі – все ж таки дерев'яною).

Перед дзеркалом ставлять тарілку з варениками, поруч залишають ложку. Гадати можна одній або групою. В останньому випадку замовляння вимовляють хором: "На Івана та на Купала, суджений-ряджений, до мене прийди, з темряви вийди, частування спробуй, в дзеркалі покажися".

За каноном – після цього потрібно вирушати на вулицю на пошуки гілочки вишні. Якщо вибрали варіант з ложкою – пропускають цей етап, і відразу починають вдивлятися в дзеркало.

Вважається, що у дзеркалі можна побачити нареченого. Після чого потрібно з'їсти один вареник, а по поверхні дзеркала постукати вишневою гілочкою або ложкою (щоб розвіяти побачене).

Гілочку або ложку потрібно ретельно зберігати навіть після заміжжя.

Ворожіння на Івана Купала з гребінцем. Тут правила однакові і для Купали, і для Хрещення, і будь-якого іншого дня ворожіння. Гребінець беруть з собою у постіль, волосся залишають не розчесаним. Перед сном промовляють: "Суджений мій ряджений, прийди до мене і розчеши моє волосся" – і чекають, хто присниться.

Що не можна робити в цей день і чим цікаве свято – читайте в матеріалі Що не можна робити на Івана Купала і чому.

Як святкувати Івана Купала і які обряди допоможуть примножити красу і здоров'я – читайте в матеріалі Іван Купала: традиції і обряди для краси, здоров'я і щастя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти