StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Церковне свято 29 серпня: що заборонено робити на Усікновення голови Івана Хрестителя

28 серпня 2024, 10:43
3222
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 29 серпня.
Церковне свято 29 серпня: що заборонено робити на Усікновення голови Івана Хрестителя
Що не можна робити 29 серпня / колаж: Главред, фото: pomisna.info

29 серпня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день Усікновення глави Іоана Предтечі.

Які свята 29 серпня

В Україні та світі 29 серпня відзначають такі свята:

відео дня
  • Міжнародний день дій проти ядерних випробувань
  • Всесвітній день відеоігор або День геймера
  • День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Церковне свято 29 серпня

За новим церковним календарем, 29 серпня в Україні відзначають Усікновення глави Іоана Предтечі. Цю біблійну подію різні християнські церкви вшановують як пам'ятний день 29 серпня. Також цього дня призначається суворий піст. Відомо, що у церкві шанують Івана Предтечу вище за всіх святих, після Богоматері.

Відповідно до Нового Заповіту, Ірод Антипа - правитель Галілеї під час Римської імперії, ув'язнив Івана Хрестителя за те, що той публічно докоряв Іроду за розлучення з першою дружиною та незаконне взяття невістки як другу дружину Іродіаду. Потім він наказав убити його, відтявши голову.

Також існує версія, що Ірод ув'язнив і вбив Івана через те, що був "великий вплив Івана на людей", який міг переконати та підняти повстання.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити на свято Усікновення глави Іоанна Предтечі

  • Вважається, що у цей день заборонено робити будь-яку важку фізичну працю. Також не можна користуватись ножами, ножицями та різати круглі предмети.
  • 29 серпня категорично заборонено одружуватися, вінчатися чи хрестити дитину.
  • В народі вважають, що цього дня категорично заборонено варити та їсти борщ - вважається великим гріхом.

День Ангела 29 серпня

29 серпня свої іменини відзначають власники таких імен як Антон, В'ячеслав, Іван, Кузьма, Микола, Ян, Соломія.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти