Невизначеність щодо пандемії та її довгострокових наслідків не залишає ніяких надій.
"Дуже часто, коли ми стикаємося з багаторівневими проблемами з точки зору фінансів, здоров'я, способу життя, відносин і просто життя в умовах пандемії, нам доводиться копати глибше і старанніше працювати, щоб знайти те, на що можна сподіватися", - Діана Бречер, доктор філософії, клінічний психолог і стажист з позитивної психології в університеті Райерсона в Торонто, цитує її Healthline.
Яким би недосяжним не здавалася Надія, дослідження показують, що пошук надії і оптимізму може мати позитивний вплив на ваше психічне і фізичне здоров'я.
Згідно з дослідженням 2019 року, дослідники виявили, що оптимізм пов'язаний зі збільшенням тривалості життя в середньому на 11-15% і з великими шансами дожити до 85 років і старше.
читайте такожПсихолог назвала заставу міцних і довгих відносин
"Дослідження дійсно показують, що люди, які відчувають більший оптимізм, частіше старіють здоровими і живуть довше; вони також мають менший ризик розвитку хронічних захворювань, особливо серцево-судинних захворювань", - сказала Клаудія Трудель-Фіцджеральд, доктор філософії, науковий співробітник та клінічний психолог Гарвардського університету Т.школа громадського здоров'я Чана.
Вона додала, що оптимістичні люди з більшою ймовірністю будуть займатися фізичною активністю і дотримуватися здорової дієти, а також рідше будуть курити, що, в свою чергу, з часом сприяє поліпшенню здоров'я.
"Є також свідчення того, що оптимізм пов'язаний з більш низьким ризиком гіпертонії та надмірної ваги / ожиріння, що знижує ризик хронічних захворювань і передчасної смертності в подальшому", - сказала Трудел-Фіцджеральд.
Хоча є вагомі причини для того, щоб знайти більше надії, пошук способів знайти надію може здатися складним завданням.
Однак експерти кажуть, що наступні п'ять порад допоможуть вам перейнятися позитивною стороною життя.
1. Візьміть під контроль
Відомий і покійний психолог Шейн Дж. Лопес описав надію як " віру в те, що майбутнє буде кращим за сьогодення, а також віру в те, що у вас є сили зробити це".
Хоча емоції відчуття безнадійності реальні, вона сказала, що роздуми про те, що знаходиться під вашим контролем, що може мати позитивний вплив на вас та інших, - хороший спосіб протистояти цим почуттям.
"Деякі люди вважають за краще проявляти ініціативу по відношенню до інших людей, наприклад, допомагати сусідам або підтримувати тих, хто бореться, і, роблячи так, вони, ймовірно, відчувають себе більш оптимістично, тому що вони можуть щось зробити, а не відчувати себе застряглим і вважати, що нічого не вийде поправляйся,-сказав Брехер.
2. Знайдіть Хороші новини та срібні підкладки
Часто, коли люди стикаються з важкими ситуаціями, вони роздумують про те, як вони подолали попередні аналогічні проблеми. Однак, оскільки пандемія унікальна, ця стратегія важка.
"Один із способів зберегти оптимізм в наші дні-зосередити нашу увагу на хороших новинах, таких як розробка вакцини, і обмежити споживання негативних новин зі ЗМІ, коли ми відчуваємо себе більш вразливими, тривожними або сумними. Це нормально - не дивитися телевізор і не читати газети протягом декількох днів, щоб захистити своє психічне здоров'я", - сказав Брехер.
Беручи до уваги зміни на краще, що відбулися в результаті пандемії, також може підвищити позитивний настрій і підвищити стійкість.
"Можливо, хтось зміг стати більш фізично активним, гуляючи кожен день, відновлюючи зв'язки зі старими друзями за допомогою технологій, проводячи більше часу зі своїми дітьми або часто готуючи їжу вдома", - сказав Брехер.
3. Практикуйте подяку
Записуєте ви або думаєте про те, за що ви вдячні, Трюдель-Фіцджеральд сказала, що дослідження показують, що регулярне прояв доброти і вираз подяки може збільшити щастя і зміцнити оптимізм, "нагадуючи собі, що хороші речі все ще відбуваються навіть в більш темні часи".
Бречер погодився і зазначив, що у людей є вроджена упередженість до негативу, що іноді ускладнює це.
"(Це) жорстко запрограмовано в нашому мозку, щоб бути дійсно налаштованим на ризик, небезпеку і проблеми, тому що від цього залежить наше виживання, тому у нас є тенденція добре помічати небезпеки і ризик, однак це вимагає більше навмисних зусиль. Але потрібно також помічати те, що робить нас щасливими, і те, за що ми можемо бути вдячні", - сказала вона.
Почуття вдячності вимагає навмисної дії, а не інстинктивної реакції. Щоб викликати почуття вдячності, Брехер пропонує задати собі наступні питання.
Що хорошого сталося сьогодні?
Яку роль я зіграв у цих хороших подіях?
Що про Мене говорить те, що відбулися ці хороші речі?
"Чим більше ви це практикуєте, тим легше стає помічати хороші речі в кожному дні. Це стає противагою балансу негативу", - сказав Брехер.
4. Звинувачувати в цьому невезіння
У своїй книзі "набутий оптимізм" Мартін Селігман, доктор філософії, визначає оптимізм як спосіб пояснення, який люди використовують, щоб зрозуміти, чому трапляються хороші і погані речі. Він написав, що рессимісти можуть навчитися бути оптимістами, переосмисливши, як вони реагують на негаразди.
Наприклад, Селігман вказав, що оптимістичні люди схильні вважати, що негативні події тимчасові, і покладати провину за них на зовнішні причини, в той час як песимісти вказують на постійні причини, створені ними самими.
До того ж, коли вони зазнають невдачі, оптимісти бачать невдачі тільки в одній області і приходять в норму, в той час як песимісти вважають, що невдача в одній сфері життя означає невдачу у всіх сферах життя.
"Отже, якщо щось піде не так, і ви вважаєте це своєю провиною, ви будете менш оптимістичні, але якщо ви вважаєте це невдачею, у вас більше шансів прийти в норму. Крім того, якщо ви вважаєте це більш ситуативним, ніж всеосяжним, ви, ймовірно, скажете: "Я покладу це в коробку і продовжу", - сказав Брехер.
5. З нетерпінням чекаємо кращих часів
Планування безпечних дій, які можуть бути досягнуті після того, як COVID-19 опиниться під контролем, може дати вам привід сподіватися.
"Наприклад, можна уявити собі невелику зовнішню громадську зустріч з кількома близькими друзями або членами сім'ї, коли дозволяє погода, і почати думати про деталі, такі як гості, місце розташування, музика тощо", - сказала Трудель-Фіцджеральд.
Усвідомлення того, що пандемія не завжди заважає нам бачити людей, яких ми любимо, і участь у наших улюблених заняттях може бути найбільш обнадійливою думкою з усіх.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред