Деменція-це дуже дестабілізуючий стан, який має багато різних причин, але має деякі загальні симптоми. Загальні попереджувальні знаки-втрата пам'яті і уповільнення мислення.
На жаль, від деменції немає ліків, але дослідження показали, що ви можете знизити ризик, зміцнивши захисні сили мозку, повідомляє Express.co.uk.
Новий огляд досліджень, опублікований в журналі Frontiers in Neuroscience, показав, що вживання цитрусових і їх соку може поліпшити здоров'я мозку, особливо в період старіння.
Вчені пов'язують цей ефект з поліфенолами, званими флавоноїдами, які в природі зустрічаються в апельсинах, лимонах, лаймах і грейпфрутах.
читайте такожГранатовий сік: дієтолог пояснила, як правильно пити, і попередила про шкоду
Щоб вивчити цю асоціацію, вчені з Університету Східної Англії в Норвічі зіставили сотні досліджень, присвячених впливу флавоноїдів цитрусових на клітини мозку і нерви, а також 10 досліджень на людях.
Результати показали, що поліфеноли цитрусових мають протизапальні та антиоксидантні властивості - обидва важливі для захисту тканин мозку від пошкоджень, наприклад, через старіння або основних захворювань.
Пошкодження мозку і нервових клітин є одним з найбільш ранніх ознак дегенеративних станів, таких як хвороба Альцгеймера і вікове зниження когнітивних функцій.
Автор, доктор Девід Возур, старший науковий співробітник Норвічської медичної школи, прокоментував: "дослідження, проведені на людях, показують, що вживання цитрусових покращує когнітивні здібності і знижує ризик дегенеративних захворювань мозку. Ми бачимо подібні ефекти для цільних фруктів та 100-відсоткових соків, а також ефективність як у здорових людей, так і у людей з існуючими неврологічними захворюваннями".
Крім того, дослідження на тваринах показали, що додавання в раціон цитрусових покращує дефіцит в навчанні і пам'яті, особливо просторову пам'ять, яка допомагає нам запам'ятовувати, куди ми поклали речі, і пам'ять розпізнавання, яка життєво важлива".
Доктор Керрі Ракстон з наукового центру фруктових соків додала: "цитрусові та їх соки є багатим джерелом вітаміну С і містять флавоноїди, такі як гесперидин. Добре відомо, що вони позитивно впливають на судинну систему і артеріальний тиск, тому цікаво, що позитивний ефект поширюється і на мозок. Це ще одна причина, щоб насолодитися щоденним склянкою апельсинового соку".
Інші ключові поради щодо зниження ризику
Обнадійливі дані свідчать про те, що регулярні вправи можуть знизити ризик розвитку деменції.
Це корисно для вашого серця, кровообігу, ваги та психічного здоров'я", - пояснює ТОВАРИСТВО Альцгеймера (AS).
Згідно з AS, вам може бути корисно почати з невеликої кількості активності і поступово нарощувати її.
"Навіть 10 хвилин за раз добре для вас, і спробуйте не сидіти занадто довго".
Чого слід уникати
Крім збільшення споживання продуктів, що живлять мозок, вам також слід уникати певних продуктів.
За даними British Heart Foundation (BHF), Вам слід обмежити споживання:
Смажене або фаст-фуд (рідше одного разу на тиждень)
Сир (рідше одного разу на тиждень)
Червоне м'ясо (менше чотирьох разів на тиждень)
Випічка та солодощі (менше п'яти разів на тиждень)
Вершкове масло (менше однієї столової ложки на день)
Перераховані вище продукти містять насичені жири, які закупорюють артерії і підвищують ризик серцевих захворювань.
Згідно з BHF," Західна " дієта (з високим вмістом насичених жирів, червоного м'яса і рафінованих вуглеводів і з низьким вмістом фруктів, овочів і цільнозернових) була пов'язана з більш швидким погіршенням психічного стану.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред