Смерть в молодому віці: до чого може привести денний сон

27 серпня 2020, 11:13
344
Експерти визнали, що денний сон може бути корисний для людей, які погано сплять ночами.
Сну
Експерти визнали, що денний сон може бути корисний для людей, які погано сплять ночами / Pixabay

На думку вчених, занадто довгий денний сон може підвищити ймовірність серцевого захворювання або смерті молодим. З поганих новин для любителів сієсти, дослідники виявили, що щоденний сон на годину і більше може збільшити ризик ранньої смерті або хвороби на третину.

Як повідомляє The Daily Mail, експерти визнали, що денний сон може бути корисний для людей, які погано сплять ночами. Але вчені з китайського медичного університету Гуанчжоу заявили, що їх слід уникати, на випадок, якщо буде остаточно доведено, що такий короткий сон вдень шкідливий для здоров'я.

Точна причина, по якій денний сон може бути небезпечним, незрозуміла, але минулі дослідження показали, що він може викликати внутрішній набряк, запалення, шкідливе для серця. Але також може бути, що денний сон є ранньою ознакою проблем зі здоров'ям для деяких людей, і що вони можуть спати вдень через хворобу, що насувається.

Вчені вивчили 20 досліджень, в яких брали участь понад 300 000 осіб, їх звички до сну, їх здоров'я і смерті. Результати показали, що ефект був гіршим для жінок, у яких ризик померти молодим зростав на 22%, якщо вони спали більше години щодня.

Наука про вплив денного сну на здоров'я людей незрозуміла, і були дослідження, які пов'язували їх з погіршенням здоров'я серця, але також і ті, які виявили, що сон в денний час може знизити ризик інсульту або серцевого нападу.

"Денний сон поширений у всьому світі і зазвичай вважається здоровою звичкою", - сказав доктор Чже Пан, автор дослідження.

"Поширена думка, що денний сон покращує працездатність і протидіє негативним наслідкам "недосипання". Наше дослідження ставить під сумнів ці широко поширені думки", - говорить він.

Він додав: "Якщо ви хочете влаштувати сієсту, наше дослідження показує, що найбезпечніше спати менше години".

Вони виявили, що у людей, які спали кожен раз більше години, на третину (34 відсотки) вище ймовірність розвитку серцевих захворювань в порівнянні з тими, хто не спить. А ризик передчасної смерті зріс на 30 відсотків. Однак якщо люди сплять менше шести годин на добу, денний сон не збільшує ризик смерті або хвороби.

Однак інші дослідження пов'язують недостатній сон з іншими серйозними проблемами зі здоров'ям, і дорослим зазвичай рекомендується проводити не менше семи годин на добу.

Доктор Пен припустив, що сон насправді може бути корисний для людей, які не висипаються вночі. "Результати показують, що коротший сон - особливо менше 30-45 хвилин - може поліпшити здоров'я серця у людей, які погано сплять ночами", - сказав він.

Вчені роками вивчали вплив денного сну на здоров'я, і дослідження дали суперечливі результати.

Професор Джеремі Пірсон, молодший медичний директор British Heart Foundation, не брав участі в дослідженні, але сказав: "протягом деякого часу ведуться суперечки про те, чи корисний чи шкідливий денний сон для вашого серця. Хоча це дослідження передбачає, що щоденний сон тривалістю більше 60 хвилин збільшує ризик серцевих і серцево-судинних захворювань, необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чому", - додав вчений.

Команда зі Стенфордського університету в Каліфорнії виявила, що у літніх людей, які регулярно спали, в два з половиною рази більше шансів отримати діагноз серцевих захворювань або раку.

Дослідження з участю 11000 чоловік показало, що денна сонливість після нормального нічного сну пов'язана з серйозними захворюваннями, включаючи високий кров'яний тиск і діабет.

Дослідження доктора Пена також відзначило це і припустило, що причиною може бути запалення - різновид небезпечного набряку всередині кровоносних судин і м'яких тканин.

Запалення, яке може бути викликане втомою і виснаженням, створює додаткове навантаження на організм і імунну систему і може завдати незворотної шкоди, якщо воно триває протягом тривалого часу.

Однак деякі дослідження показали, що денний сон корисний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти