Споживання цільнозернових круп в рази знижує ймовірність виникнення у людей діабету другого типу.
Як повідомляють західні спеціалізовані ЗМІ, до такого висновку прийшли вчені з Університету імені Еразма Роттердамського (Нідерланди) і Школи громадської охорони здоров'я при Гарвардському університеті (США).
Всього в дослідженні брали участь дванадцять тисяч людей. Учені кажуть, що ризик виникнення діабету другого типу знижується, коли в раціоні людей замість насичених жирних кислот, а також тваринного і рослинного білка виявляються якісні повільні вуглеводи.
У список багатих на такі речовини продуктів зазвичай включають не тільки цільнозернові крупи, а також овочі та фрукти (плюс продукти з високим вмістом клітковини). Фахівці кажуть, що такі продукти мають низький глікемічний індекс. Саме тому під час вживання їжі з повільними вуглеводами організм виробляє інсулін, потрібний для профілактики діабету.
Нагадаємо, раніше група вчених з Вашингтонського університету закінчила проект вивчення можливостей позбавлення від різкого підвищення рівня цукру в крові. Дослідники розробили новітню методику перетворення клітин організму людини в клітини, що продукують інсулін.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред