У літніх людей, у яких спостерігається зниження інтелекту, іноді важко сказати, чи є причина деменцією або депресією. Обидва розлади поширені в більш пізні роки, і кожен може призвести до іншого.
Депресія у літніх людей також може призвести до явища, що називається псевдодеменцією - очевидним інтелектуальним занепадом, що виникає внаслідок нестачі енергії або зусиль, повідомляє Harvard Medical School.
Люди з цією проблемою часто забудькуваті, повільно рухаються, мають низьку мотивацію, а також розумову відсталість. Вони можуть здаватися пригніченими, а можуть і не здаватися. Цей синдром добре піддається лікуванню депресії.
У міру поліпшення настрою енергія, здатність концентруватися і інтелектуальне функціонування людини зазвичай повертаються на колишній рівень.
читайте такожЯк реально захистити мозок від Альцгеймера: дві важливі дії
Хоча депресія і деменція мають певні спільні риси, є деякі відмінності, які допомагають відрізнити одне від іншого:
- Зниження розумової діяльності зазвичай відбувається швидше при депресії, ніж при хворобі Альцгеймера або іншому типі деменції.
- На відміну від людей з хворобою Альцгеймера, люди з депресією зазвичай не дезорієнтуються.
- Людям, що страждають депресією, важко сконцентруватися, тоді як у людей, які страждають хворобою Альцгеймера, є проблеми з короткочасною пам'яттю.
- Письмо, мова і моторика зазвичай не порушуються при депресії.
- Депресивні люди частіше помічають і коментують свої проблеми з пам'яттю, тоді як люди з хворобою Альцгеймера можуть здаватися байдужими до таких змін.
Оскільки не існує простого тесту, який міг би визначити, чи є у когось депресія або деменція, часто варто спробувати лікування. Якщо в основі депресія, то лікування може привести до різкого поліпшення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред