StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Що таке нормальний кров'яний тиск: що потрібно знати

29 січня 2021, 21:28
3711
Артеріальний тиск може стати небезпечно високим або занадто низьким.
Тиск
Артеріальний тиск може стати небезпечно високим або занадто низьким. / Клініка сучасної медицини

Нормальний кров'яний тиск життєво необхідно. Без тиску, який змушує нашу кров текти по кровоносній системі, кисень або поживні речовини не доставлялися б через наші артерії до тканин і органів.

Однак артеріальний тиск може стати небезпечно високим або занадто низьким.

У цій статті головний редактор розповість, що таке артеріальний тиск, як воно вимірюється і що ці вимірювання означають для нашого здоров'я.

Що таке артеріальний тиск?

Артеріальний тиск-це те, що дозволяє кисню і поживних речовин проходити через наші кровоносні системи. Артеріальний тиск-це сила, яка переміщує кров по нашій кровоносній системі.

читайте такожНизький кров'яний тиск: причини та фактори ризику

Це важлива сила, тому що кисень і поживні речовини не будуть переміщатися по нашій системі кровообігу для харчування тканин і органів без кров'яного тиску.

Артеріальний тиск також має життєво важливе значення, оскільки воно забезпечує вироблення лейкоцитів і антитіл для імунітету, а також гормонів, таких як інсулін.

Свіжа кров, яка доставляється, не менш важлива, ніж забезпечення киснем і поживними речовинами, але і здатна збирати токсичні продукти обміну речовин, включаючи вуглекислий газ, який ми видихаємо при кожному вдиху, і токсини, які ми виводимо через нашу печінку і нирки.

Сама кров має ряд інших властивостей, в тому числі температурою. Вона також несе одну з наших захисних функцій від пошкодження тканин-тромбоцити, що згортають кров, які запобігають втраті крові після травми.

Але що саме змушує кров чинити тиск в наших артеріях? Частково відповідь проста-серце створює кров'яний тиск, витісняючи кров при скороченні з кожним ударом серця. Однак кров'яний тиск не може бути створено тільки одним пульсуючим серцем.

Діапазон

За даними Національного інституту здоров'я, нормальний артеріальний тиск повинен бути нижче 120 мм рт. ст. систолічний і 80 мм рт. ст. Діастолічний.

Однак артеріальний тиск змінюється природним чином, і кардіологи досліджували цей факт, коли писали про варіабельність артеріального тиску в журналі Nature в березні 2013 року:

"Артеріальний тиск характеризується помітними короткочасними коливаннями, що відбуваються протягом 24-годинного періоду (зміни між ударами, щохвилини, від години до години і від дня до ночі), а також тривалими коливаннями термінів, що відбуваються протягом більш тривалих періодів часу (дні, тижні, місяці, сезони і навіть роки)".

Кожне підвищення на 20/10 мм рт. Ст. подвоює ризик серцево-судинних захворювань.

Загальні рекомендації щодо високого кров'яного тиску були оновлені в листопаді 2017 року. Вони допускають більш раннє втручання.

З 2017 року Американська кардіологічна Асоціація (AHA) рекомендує людям з високим кров'яним тиском отримувати лікування при 130/80 мм рт. Ст., а не при 140/90 мм рт.

Вони також видалили категорію "передгіпертонії" між 120-139 / 80-89 мм рт. Показання артеріального тиску 140/90 мм рт. Ст. тепер кваліфікується як гіпертензія II стадії, а не I, як раніше.

У цих нових рекомендаціях AHA також рекомендує лікарям призначати ліки тільки в разі перенесеного серцевого нападу або інсульту або при наявності факторів ризику цих станів, таких як вік, діагноз цукрового діабету або хронічне захворювання нирок.

Замість цього лікування на ранніх стадіях повинно здійснюватися в основному за рахунок зміни способу життя.

Функція

Наше кровообіг схоже на дуже складну форму водопроводу: кров має "потік", а артерії - це "труби". Основний закон фізики дає початок нашому кровотоку, і цей закон також застосовується в садових шлангах.

Кров тече по нашому тілу через різницю в тиску.

Наш кров'яний тиск є найвищим на початку свого шляху від серця - коли воно входить в аорту-і найнижчим в кінці своєї подорожі по поступово зменшуються гілках артерій. Ця різниця тисків змушує кров текти по нашому тілу.

Артерії впливають на кров'яний тиск аналогічно фізичним властивостям труби з садового шланга, що впливає на тиск води. Звуження труби збільшує тиск в точці звуження.

Наприклад, без еластичності стінок артерій тиск крові спадало б швидше, оскільки вона перекачується з серця.

Хоча серце створює максимальний тиск, властивості артерій не менш важливі для його підтримки і забезпечення кровотоку по всьому тілу.

Стан артерій впливає на кров'яний тиск і кровотік, а звуження артерій може в кінцевому підсумку повністю заблокувати кровопостачання, що призводить до небезпечних станів, включаючи інсульт і Серцевий Напад.

Вимірювання

Пристрій, що використовується для вимірювання артеріального тиску, являє собою сфігмоманометр, він складається з гумової пов'язки - манжети, яка надувається вручну або за допомогою машинного насоса.

Як тільки манжета накачується настільки, щоб зупинити пульс, знімаються показання або електронним, або аналоговим циферблатом.

Показання виражається в тиску, який потрібно для переміщення ртуті навколо трубки проти сили тяжіння. Це причина того, що тиск вимірюється в міліметрах ртутного стовпа, скорочено мм рт.

Читання

Стетоскоп визначає точну точку, коли звук пульсу повертається, і тиск в манжеті повільно знижується. Використання стетоскопа дозволяє людині, що вимірює артеріальний тиск, прислухатися до двох конкретних точок.

Показання артеріального тиску складаються з двох цифр: спочатку систолічний тиск, а потім діастолічний тиск. Наприклад, значення становить 140 на 90 мм рт. Ст.

Систолічний тиск-це більш високе значення, викликане скороченням серця, в той час як діастолічний число - це більш низький тиск в артеріях протягом короткого періоду "спокою" між ударами серця.

Що робити?

У рекомендаціях для лікарів перераховані наступні заходи, які пацієнти можуть вжити для підтримки нормального кров'яного тиску:

  • Підтримуйте здорову масу тіла.
  • Дотримуйтеся дієти, багатої фруктами, овочами і нежирними молочними продуктами.
  • Зменшіть кількість натрію або солі в раціоні.
  • Регулярно виконуйте аеробні вправи, такі як швидка ходьба, не менше 30 хвилин на день, більшу частину днів на тиждень.
  • Помірне вживання алкоголю. Чоловікам слід випивати менше двох алкогольних напоїв в день. Жінки і чоловіки з меншою масою тіла повинні вживати не більше одного алкогольного напою в день.

Ці кроки можуть знизити ризик проблем зі здоров'ям надалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти