Як правильно увійти в Великий піст й як їсти картоплю і не товстіти

2 березня 2020, 08:50
4032
До посту потрібно підходити з розумом, постувати, в першу чергу, з духовної точки зору, підкреслила лікар-дієтолог.
Великий піст 2020 – харчування й як їсти картоплю і не товстіти
Великий піст 2020 – харчування й як їсти картоплю і не товстіти / 1zoom.ru

Великий піст 2020 розпочинається 2 березня, у понеділок, – і закінчиться 18 квітня, в суботу.

Це час, коли вірянам заборонено вживати молочні продукти, яйця та продукти з м'яса. Виняток робиться для літніх людей і дітей до 14 років, вагітних жінок і хворих, мандрівників і військових. Детальніше читайте у нашому матеріалі Великий піст 2020 – календар харчування, меню, рецепти прості і ситні.

Як правильно увійти в Великий піст, а потім розговітися – щоб не заробити собі холецистит, панкреатит тощо – розповіла читачам Главреду лікар-дієтолог, спеціаліст медицини антистаріння, засновник Dr. Skytalinska Academy Оксана Скиталінська.

"Передусім варто зазначити, що далеко не всім потрібно постувати, тому що піст, особливо Великий Піст, означає, що людина має утримуватися від вживання їжі тваринного походження, а це корисно далеко не для всіх. Також із раціону має бути виключений будь-який жир, а в окремі дні взагалі нічого не можна їсти", – пояснила експерт під час чату на Главреді.

Тому до посту потрібно підходити з розумом, постувати, в першу чергу, з духовної точки зору, підкреслила лікар-дієтолог.

"А деяким людям – ослабленим, вагітним, підліткам, хворим – не потрібно постувати взагалі. Але їжу потрібно максимально наблизити до пісної. Тобто потрібно вживати більше овочів, бобових, грибів, круп, горіхів, насіння – наше харчування має бути різноманітним!" – закликала Скиталінська.

А для того, щоб велика кількість рослинної їжі не викликала порушень роботи кишечника, шлунку – тобто щоб в організм не потрапляло багато грубої клітковини – рослинну їжу потрібно термічно обробляти: готувати різноманітні запіканки, супи, паштети, пюре, голубці. Тобто овочі повинні бути термічно оброблені, пояснила вона.

"Для отримання білка у достатній для організму кількості слід вживати бобові. Та далеко не всі бобові легко засвоюються: найлегше засвоюється сочевиця, найгірше – квасоля, певні її сорти. Тому надавайте перевагу сочевиці, грибам. Але пам'ятайте, що все це перед приготуванням потрібно надовго замочувати і готувати до тих пір, поки вони не почнуть фактично розварюватися", – розповіла Скиталінська.

Як їсти картоплю у Великий піст і не товстіти

Лікар-дієтолог особливо порадила вживати картоплю, бо вона має хороший склад амінокислот, які повністю збалансовані за своїм складом.

"Тому картоплю варто вживати щодня. Аби від картоплі не поправитися та ще й набратися здоров'я, її варто вживати в ледь охолодженому вигляді та краще – в мундирі. Щодня з'їдайте одну картоплинку в мундирі. Доповнюйте раціон вареним бурячком, ягодами, горіхами, насінням. Харчуйтеся частіше, а їжу вживайте у теплому вигляді", – підсумувала Скиталінська.

Великий піст 2020 – календар харчування наочно

Найстрогіші дні Великого посту 2020 – це перший день і Страсна п'ятниця (в цьому році – 17 квітня). У ці дні церковний статут наказує взагалі утримуватися від їжі.

Багато хто навіть води намагається в Страсну п'ятницю не пити – мінімум до виносу Плащаниці на церковній службі.

В інші дні посту не їдять молочні продукти, яйця та м'ясні продукти. Рибу і страви з додаванням олії готують лише у певні дні.

Великий пост 2020 – календарь питания по дням
Великий пост 2020 – календарь питания по дням / Главред

На 49-й день від початку посту святкується православний Великдень 2020: усі заборони в їжі знімаються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти