Тарифи на газ в Україні для побутових споживачів не повинні підвищуватися, оскільки для цього немає жодних підстав. Формування тарифів - відповідальність місцевої влади, і якщо таке відбувається, це вказує на нездатність вирішувати проблеми на місцях. Цифри в платіжках не повинні відрізнятися від сум, які розраховані на базі річних тарифів. Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов.
"За формування тарифів відповідає виключно місцева влада. Отже, високі тарифи - це свідчення неспроможності на місцях. Тому, жодних підстав підвищувати тарифи для населення немає, і не буде. Підкреслюю, що суми в платіжках повинні бути не більше, ніж розраховано на основі річних тарифних пропозицій", - написав він у своєму Telegram-каналі.
Він нагадав, що Нафтогаз на всій території країни пропонує оптимальні ціни для побутових споживачів на і виробників тепла на природний газ.
Які ціни пропонує Нафтогаз
- Ціна на газ для населення в рамках річного тарифу - 7,96 гривень за кубометр
- Підприємства теплокомуненерго можуть укласти контракт з Нафтогазом на 3 роки з ціною в 7,42 гривень за кубометр на перший рік.
Ціни на газ в Україні
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 14 вересня заявляв, що ціна на газ для населення в Україні, незважаючи на газову кризу у Європі, не змінюватиметься. До травня 2022 року побутові споживачі в рамках річних тарифів сплачуватимуть 7,96 гривень за один кубометр газу. Проте вже після травня наступного року ціну переглянуть.
Деякі газопостачальні компанії з жовтня 2021 року підвищили місячні тарифи на газ в Україні. Найдорожчий тариф - у компанії ТАС Енергія, за місяць ціна на кубометр палива подорожчала з 20,96 гривень до 31,06 гривень. Найбільш дешевий тариф у Галнафтогазу - 7,99 гривень за кубометр.читайте такожОприлюднено ціни на газ на жовтень: скільки доведеться платити
До речі, місцева влада у Черкасах вже ухвалила рішення підвищити тарифи на теплопостачання для населення і підприємств. Побутові споживачі сплачуватимуть більше на 35%, а бюджетні установи на 205,2%. Причиною зростання тарифів називають подорожчання палива та інших комунальних послуг.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред