Застосування кодування лотів унеможливить маніпуляції на ринку електроенергії - експерт

Крім цього, необхідно виводити двосторонні договори на платформи з публічним контрактуванням, упевнений експерт.

фото: telegraf.com.ua

Введення механізму кодування купленої потужності за договорами купівлі-продажу електроенергії допоможе відстежувати їх походження від генерації до кінцевого споживача, і унеможливить "торгівлю повітрям". Таку думку висловив керівник напрямку "Електроенергія" компанії "Йє енергія" Василь Гончарук, виступаючи на ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим.

"Щоб комплексно вирішити проблему перекосів у ціноутворенні на ринку, потрібно вводити коди для куплених лотів електроенергії. Тоді не буде питань, Хто чим торгує. І регулятор, і оператор ринку матимуть цю інформацію", – зазначив Василь Гончарук.

На його думку, введення кодів стане дієвим інструментом для запобігання маніпуляцій з ціною електроенергії.

Крім цього, необхідно виводити двосторонні договори на платформи з публічним контрактуванням, упевнений експерт.

"Не має бути жодних сірих, чорних, непрозорих контрактів, що укладаються кулуарно. Всі контракти мають бути виведені на біржу, де в рівних умовах всі учасники зможуть конкурувати і отримувати ринкову ціну за ресурс – як генерація, так і постачальники з трейдерами", – зазначив Василь Гончарук.

На його думку, індикатив ціни електроенергії має формуватися на ринку двосторонніх договорів, а не котирувань на ринку РСВ (ринок на добу вперед).

"Ринок потрібно переорієнтувати з індикатива ціни, який зараз формує спотовий ринок РСВ, на індикатив ринку двосторонніх договорів, оскільки на РСВ продається незначна частина від загального обсягу споживання (близько 8% - прим. ред.) тому нелогічно, що весь ринок орієнтується на ці ціни", - упевнений експерт.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Застосування кодування лотів унеможливить маніпуляції на ринку електроенергії - експерт». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Щедрі подарунки долі, щастя в любові і успіх в грошах: улюбленці удачі за гороскопом в рік ТиграЩедрі подарунки долі, щастя в любові і успіх в грошах: улюбленці удачі за гороскопом в рік Тигра Гороскоп на сьогодні, 26 січня 2022: Близнюкам – неймовірна зустріч, Дівам – неприємності, Стрільцям - секретиГороскоп на сьогодні, 26 січня 2022: Близнюкам – неймовірна зустріч, Дівам – неприємності, Стрільцям - секрети Гороскоп на сьогодні, 25 січня 2022: Скорпіонам - обман, Козерогам - випробування, Рибам - удачаГороскоп на сьогодні, 25 січня 2022: Скорпіонам - обман, Козерогам - випробування, Рибам - удача Які рослини шкодять щастю і багатству в будинкуЯкі рослини шкодять щастю і багатству в будинку Нафтогаз відмовляє українцям у підключенні: кому не пощастить і в чому причинаНафтогаз відмовляє українцям у підключенні: кому не пощастить і в чому причина
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти