Євро злетить до максимуму за 6 років: експерти дали прогноз, як це позначиться на Україні

29 липня 2020, 07:32 оновлено 29 липня 2020, 07:46
350
До початку літа більше 12% держборгу було номіновано в європейській валюті.
Євро
Європейська валюта може зміцнитися до 1,185 долара за євро / УНІАН

Після угоди ЄС про створення фонду відновлення економіки європейська валюта може зміцнитися до 1,185 долара за євро. А справедливою вартістю в довгостроковій перспективі вважають рівень 1,24 долара за євро.

Про це йдеться в прогнозі Credit Agricole. Наголошується, що це безпосередньо вплине на Україну, передає Мінфін.

До початку літа більше 12% держборгу було номіновано в європейській валюті – 271 млрд грн в гривневому еквіваленті. Наголошується, що зміцнення євро підвищить витрати держбюджету на обслуговування цієї частини боргу і навпаки.

відео дня

Як пояснив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, невизначеність ситуації з бюджетом буде здійснювати тиск на європейську валюту.

"І зараз ринки цього не відчувають... В першу чергу, це пов'язано з ситуацією в США: Штати не можуть впоратися з пандемією, а їхня економіка, якіочікують експерти, буде відновлюватися довше, ніж європейська. Правда, незважаючи на сплеск у червні та на початку липня, загальний індекс євро, як і раніше, в реальному вираженні на 14% нижче максимуму, встановленого в жовтні 2009 року. Тоді як долар, попри падіння в останні тижні, залишається на 29% вище мінімуму липня 2011-го", – пояснює автор статті.

"Ми отримали реальну обґрунтованість розглядати євро, як актив притулку після угоди, досягнутої лідерами ЄС", - сказав глава відділу стратегії японської банківської холдингової компанії Mizuho Пітер Чатуелл.

За його словами, упродовж наступних 12 місяців євро буде рости до 1,3 дол./євро – це максимальний рівень за останні шість років.

У свою чергу, Шевчишин вважає, що курс євро може впасти нижче 1,16 дол./євро.

читайте також"Вбивча політика": експерт спрогнозував новий стрибок долараКрім того, аналітик Фрідом Фінанс Україна Степан Джус бачить перспективи для деякого зниження євро в разі нухвалення поправок до бюджету Євросоюзу.

"Тому поки в епопеї з фінансовими документами не буде поставлена крапка, євро чекає волатильність курсу. На позитивних новинах валюта зміцнюватиметься, а якщо одна з країн заявить, що зміни її не влаштовують, почнеться зворотний процес", – йдеться в матеріалі.

Як повідомляв Главред, 28 липня курс євро в Україні виріс до максимуму за півтора року. НБУ встановив курс євро на рівні 32,60 гривні. Вище курс був лише 13 січня 2019 року - 32,6096 гривні за євро.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти