Павло Поляруш, біографія, фото, інформація про ТОП-менеджера НБУ Поляруша Павла

12 листопада 2024, 17:11
203
Павло Поляруш відомий в Україні як керівник Управління роботи з проблемними активами НБУ, раніше працював в Діамантбанку, Правекс-Банку, Universal Bank
Павло Поляруш, біографія, фото, інформація про ТОП-менеджера НБУ Поляруша Павла

Поляруш Павло

Фінансист, очолює Департамент НБУ

Біографія

Павло Поляруш народився на Вінниччині, у 1981 році. Навчався у Київському державному університеті інфраструктури та технологій на факультеті "Економіки транспорту". Магістр економіки.

Після закінчення вишу почав працювати в банківській сфері. Спочатку в "Діамантбанку" менеджером по роботі з клієнтами. Потім протягом двох років у "Pro Credit Bank", де займався розвитком клієнтів, які розвивають свої бізнес напрямки.

В 2007 році Павло Поляруш розпочинає кар’єру у ПАТ "Universal Bank". За п’ять років роботи в банку працював у різних управліннях. Спочатку у складі кредитної групи, потім на керівній посаді в Групі по кредитній реструктуризації.

У 2012 році Поляруш отримує пропозицію від ПАТ "Правекс-Банк" та починає працювати в Управлінні ризик менеджменту, Департаменті NLP (непрацюючих кредитів). На той час "Правекс-Банк" був передовою, інноваційною установою, де реалізовувалися нові для банківської сфери способи управління та ведення банківської справи. І пропозиція співпраці з таким типом банку дуже зацікавила Павла Васильовича.

Через рік роботи в "Правекс" Павло Поляруш очолив відділ реструктуризації корпоративних кредитів та Департамент по роботі з непродуктивними кредитами. В зоні відповідальності Поляруша - проблемна заборгованість фізосіб з категорії віп-клієнтів та корпоративних клієнтів, сукупна вартість портфелю майже семисот клієнтів складала більше чотирьох мільярдів гривень. Починаючи з 2017-го й до 2019-го він працює в Головному управлінні ризик менеджменту банку, відповідає за кредитний контроль.

Маючи величезний досвід по роботі з проблемною заборгованістю, NPL активами – Поляруш Павло проходить суворий відбір на позицію керівника Управління по роботі з проблемними активами Національного банку України. В НБУ працює з 2019 року по 2021-ий. Банкір має досвід роботи з міжнародними платформами по продажу NLP, а саме, DebtX, FFN та інші.

Майже рік (2021) працював радником по міжнародній співпраці в Міністерстві реінтеграції, налагоджував роботу з міжнародними донорами: Світовий банк, ЄБРР, USAID.

2022 рок – Поляруш Павло працює в Міністерстві оборони України радником заступника міністра. В зоні відповідальності: логістика, співпраця з постачальниками як з України, так і закордонними.

У 2023 році Павло Поляруш повертається в НБУ на ту саму посаду.

Павло Поляруш, біографія, фото, інформація про ТОП-менеджера НБУ Поляруша Павла

Павло Поляруш - співпраця з НБУ

Павло Поляруш пройшов дуже складний конкурсний відбір у НБУ та отримав посаду керівника Управління у 2019 році. Він мав величезний досвід по роботі з проблемною заборгованістю, отже нова посада: керівник Управління по роботі з проблемними активами, давала можливість реалізувати всі набуті навички та знання.

Задача управління – повернення непрацюючих стабілізаційних кредитів, які видавалися українським комерційним банкам. Зрозуміло, що Департамент Поляруша постійно стикається з протидією з боку боржників, небажанням повертати взяті у держави кредити. Так, починаючи з 2019 року й до 2021, та під час першого терміну роботи Поляруша в НБУ, очолюваний ним Департамент повернув біля п’яти мільярдів гривень кредитів. Цьому сприяли грамотна, вивірена стратегія, гарно організована робота всієї команди Департаменту.

Павло Поляруш щодо механізмів НБУ для погашення банками заборгованості за кредитами рефінансування

Вдруге працювати в НБУ Поляруш Павло розпочав на початку 2023 року. Він повернувся в той самий департамент та продовжив виконувати ті самі посадові обов’язки, що й в період першої каденції (2019-2021). Й знову ефективно: за 2023 рік очолюване Павлом Полярушем Управління НБУ забезпечило повернення боргів за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків у загальному розмірі майже мільярд гривень.

Великий обсяг коштів був отриманий від продажу заставлених майнових прав за кредитними договорами неплатоспроможних банків – 480,7 млн грн.

За словами Павла Поляруша, в цілому заборгованість було ліквідовано в такі способи:

1. За рахунок звернення Управлінням стягнення на рухоме й нерухоме майно поручителя неплатоспроможного банку в позасудовому порядку. Майно було продане, отримані кошті в обсязі – 298,6 млн грн повернуто державі;

2. За рахунок продажу (реалізації) через застосування процедури банкрутства або в межах виконавчого провадження заставленого нерухомого майна, чи отримання у власність НБУ нереалізованого майна. Сума операцій – 93,1 млн грн;

3. Також погашення заборгованості відбувалося через застосування інших джерел фінансування, й загальна сума склала 65,9 млн грн.

Під час роботи в НБУ Департамент Поляруша розробив та реалізував стратегії щодо операцій з заставленим майном, його реалізацією. Також стратегії по роботі з неплатоспроможними банками, повернення заборгованості від майнових та фінансових поручителів.

Найбільшу суму у 2023 році отримано від продажу Національним банком Білоцерківській міській раді майна ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль"", переданого в іпотеку Національному банку в якості забезпечення за кредитами АТ "Банк "Фінанси та Кредит" – 298,6 млн грн. Тепер майже половину споживачів районного центру Київської області буде забезпечено теплом.

Якщо аналізувати діяльність Управління по роботі з проблемними активами, то починаючи з 2015 року, державі було повернуто майже 20 млрд грн заборгованості по кредитах рефінансування неплатоспроможних банків.

Замовна кампанія проти Поляруша у ЗМІ

Під час своєї роботи в НБУ Павло Поляруш довів ефективність Департаменту відмінними результатами, що не могло не викликати протидію з боку боржників з бажанням позбавитися грамотного топ-менеджера. Проти Поляруша почалася замовна кампанія у ЗМІ з метою усунути його від виконання професійних обов’язків у Національному банку України. Також багато ЗМІ пов’язували персону Павла Поляруша з призначенням на посаду голови Фонду гарантування вкладів фізичних осіб – цей факт теж можливо викликав у опонентів бажання усунути вірогідного кандидата методом брудної замовної кампанії у ЗМІ.

Замовники публікували у ЗМІ неперевірену, перекручену інформацію, намагаючись викликати у читачів негативну реакцію та сформувати неприйнятне сприйняття персони Павла Поляруша. Так, навесні

2024 року з’явилися перші публікації негативного, замовного характеру, де нібито персону Поляруша лобіюють на посаду голови ФГВФО. Й потім наводяться тези чому це неможливо, а також, як аргумент вказується виїзд Павла Поляруша за кордон під час війни. Адже ЗМІ не перевірили інформацію, а виклали тільки свої думки. Поляруш мав дозвіл на виїзд за кордон, бо займався постачанням гуманітарної допомоги, й цей факт легко перевіряється, якщо редакція звернеться з запитом до МВД або Прикордонної служби.

Як працювала кампанія: перша новина публікувалася на порталі Українські національні новини, потім схожий текст передруковувався на сайті Факти та Антикор. З часом редакція Українських національних новин видалила замовний текст, але посилання на нього залишилися в текстах Фактів та Антикору. Й вони не працюють, отже ці публікації не мають джерела інформації, на яке посилаються. Всі наступні публікації посилаються самі на себе на сайті Факти.

Павло Поляруш, біографія, фото, інформація про ТОП-менеджера НБУ Поляруша Павла
Павло Поляруш, біографія, фото, інформація про ТОП-менеджера НБУ Поляруша Павла

Замовна кампанія триває. Виходять нові публікації, які містять вигадані, неправдиві тези. Й все повторюється: першоджерело публікує інформацію, потім наступні передруковують, а перший сайт видаляє публікацію. Тим не менш, Поляруш продовжує виконувати свою місію: повертати державі проблемні кредити, які видавалися комерційним банкам. І робить це попри всі можливі перешкоди.

Події в ЖК

26 вересня 2024 року в результаті конфлікту військовослужбовця з Білорусі Андрія Трацевського та Павла Поляруша, останній отримав на свою адресу низку звинувачень. Конфлікт виник на паркінгу одного зі столичних ЖК, обидва учасники були за кермом своїх автомобілів. ЗМІ розповсюдили тільки заяви Трацевського, який оперативно виклав в соціальні мережи своє бачення конфлікту, проігнорувавши інформацію від Поляруша. Але згодом все ж опублікували коментар Павла Поляруша, де він повідомив, що захищався від Трацевського, був тверезим, цей факт підтвердила експертиза. Обидва звернулися до правоохоронних органів з заявами.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що ввечері 26 вересня 2024 року до поліції із письмовою заявою звернувся Поляруш П.В. про те, що цього дня приблизно о 21:20 під час словесного конфлікту Трацевський А.М. наніс йому тілесні ушкодження, чим спричинив фізичний біль.

Після проведення ряду слідчих та процесуальних дій було встановлено, що тілесні ушкодження були заподіяні під час раптово виниклого конфлікту на ґрунті неприязних відносин. Однак ступінь пошкоджень встановлено не було, оскільки потерпілий не звертався до медичного закладу. В подальшому Поляруш Павло звернувся до органу досудового розслідування з письмовою заявою щодо закриття кримінального провадження, розпочатого за його заявою.

Враховуючи викладене, на підставі.ст. 40-1, ст.110, п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, було винесено постанову про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

Одночасно слідчі Дарницького Управління поліції у м. Києві отримали письмову заяву Трацевського А.М. про те, що цього дня приблизно о 20:20 Поляруш П.В. під час словесного конфлікту вчинив погрози фізичною розправою, які останні сприйняв як реальні. На підставі цієї заяви було розпочато кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12024105020001437 від 27.09.2024.

Згодом Трацевський звернувся до поліції із письмовою заявою щодо закриття кримінального провадження розпочатого за його заявою.

Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 40-1, ст.110, п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, винесено постанову про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю складу кримінального проступку.

Отже, Національна поліція України ухвалила рішення про закриття двох кримінальних проваджень за фактом конфлікту військового та посадовця НБУ, що стався у Києві наприкінці вересня 2024 року.

За кілька тижнів Трацевський примирився з Полярушем, конфлікт вичерпано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти