У військовій прокуратурі Ірану заявили про завершення розслідування катастрофи літака Міжнародних авіаліній України. Йде підготовка обвинувального акту, справу найближчим часом мають намір передати до суду, заявив глава судово-юридичної організації іранських збройних сил Шокролла Бахрамі, повідомляє Radio Farda.
"Розслідування справи про катастрофу українського літака було завершено у військовій прокуратурі", - сказав Бахрамі і уточнив, що суд повинен почати розгляд справи після того, як пройде попередній процес за участю підсудних. Наразі невідомо, у відкритому або закритому форматі пройде судове засідання.
Слідство у Ірані звинувачує 10 осіб у причетності до катастрофи українського літака, який було збито іранськими військовими 8 січня 2020 року. Серед обвинувачених вищі військові командири. Під вартою знаходиться тільки один обвинувачений.читайте такожСекретний запис з Ірану: як Україна каратиме за збитий рейс
Катастрофа літака МАУ під Тегераном
- Аварія літака Boeing 737-800 Міжнародних авіаліній України сталася 8 січня 2020 року під Тегераном. Рейс вилітав з іранської столиці до Києва, але через 3 хвилини після зльоту був збитий двома ракетами, випущеними з бази іранських військових. Трагедія призвела до загибелі 176 осіб. На борту були 11 українців, 9 з них члени екіпажу.
- Через три дні після катастрофи президент Ірану Хасан Рухані визнав, що літак МАУ збили іранські військові в результаті "ненавмисної людської помилки". Він пообіцяв притягнути до відповідальності винуватців трагедії.
- Іран погодився виконати свої зобов'язання за міжнародними конвенціями у сфері авіації.
- 22 грудня Іран опублікував звіт про причини аварії літака МАУ під Тегераном. Копію звіту передали державам, громадяни яких загинули під час катастрофи.
- 30 грудня іранські ЗМІ заявили, що Іран готовий виплатити родичам загиблих по 150 тисяч євро компенсації.
- 10 лютого ЗМІ повідомили про те, що розвідка Канади отримала в своє розпорядження аудіозапис, на якому людина з голосом схожим на главу МЗС Ірану Джавада Заріфа розкриває можливі причини аварії літака МАУ. Згідно з повідомленням, міністр припустив, що літак міг бути збитий навмисно.
- У МЗС Ірану заявили, що оприлюднена канадськими журналістами інформація про аудіозапис з голосом людини, схожої на голос Джавада Заріфа, не відповідає дійсності.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред