Визнання незалежності Нагірний Карабах з боку деяких країн Європейського Союзу не виключено.
Про це NovostiNK заявив вірменський дипломат, екс-глава МЗС невизнаної НКР Арман Мелікян.
"Вітаючи подібний крок, одночасно необхідно розуміти, що подібне визнання потребуватиме певних кроків і з боку влади. Оцінюючи важливість визнання суверенітету Арцаху іноземними державами, я надаю аналогічну важливість і реакції офіційного Степанакерта на подібне визнання", - підкреслив він.
Серед кроків керівництва Вірменії в напрямку подолання негативних наслідків військової і політичної поразки дипломат в якості пріоритету виділив заходи в напрямку запобігання можливого додаткового збитку на місцях.
За оцінками Мелікяна, мова йде про організацію повернення військовополонених, з'ясування долі зниклих безвісти, пошуку тіл полеглих воїнів. А також демаркації і делімітації кордонів і нової лінії зіткнення. Окремим питанням є захист цивільного населення.
Водночас в інтерв'ю телекомпанії Гала Мелікян, говорячи про присутність військ Росії в Карабасі, заявив про те, що у Вірменії немає ніякої гарантії, що через 5 років, а може і через 4,5 року російські війська не будуть виведені з Карабаху.
"Питання в тому, чи захочуть росіяни піти. Адже, якщо вони підуть з Карабаху, вони підуть і з Вірменії", - підкреслив він.
читайте такожПашинян назвав головну причину поразки Вірменії в Нагірному Карабасі
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
- Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду про завершення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, Регіон повинні покинути вірменські збройні сили і військові формування НКР. На новій лінії розмежування розміщуються війська РФ.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред