Резолюції Європарламенту носять рекомендаційний характер. Єврокомісія може закликати або вимагати від країн Заходу відмовитися від російського газу або ж відключити Росію від SWIFT, однак така вимога може бути проігнорована. Москва розуміє, що рішення ЄП нічого не означає, і не буде звертати увагу на цей документ. Про це заявив керівник Фонду Українська політика, політолог та історик Кость Бондаренко.
У коментарі Главреду він розповів про те, що Європарламент не може давати вказівок країнам Європи з питання SWIFT або російського газу. Такі вимоги може пред'являти Єврокомісія в державам ЄС, однак, враховуючи останнім часом складні відносини ЄК і європейських країн, вони можуть не виконувати подібні вказівки.читайте такожЄвропарламент прийняв важливу резолюцію щодо Росії
"Європарламент не може відключати країни від SWIFT чи примусити їх відмовитися від постачання газу - він приймає резолюції, які мають рекомендаційний характер. Але не більше. Тому це інформаційний шум, бо подібні рішення може ухвалювати Єврокомісія, але здебільшого це компетенція національних урядів країн Європи. Тож Єврокомісія може рекомендувати або навіть вимагати у національних урядів, але не факт, що вони до неї прислухаються. Бо останнім часом вони дуже часто вступають у конфлікти з Єврокомісією з багатьох питань, бо вважають її рекомендації порушенням їх суверенітету", - пояснив експерт.читайте такожУ Лаврова пояснили дії Росії у разі відключення від SWIFT
Бондаренко додав, що резолюція Європарламенту, в якій зафіксовані вимоги і попередження Росії, не має жодної політичної сили. Для України це документ морального значення і не більше. Росія й зовсім ігноруватиме цю резолюцію.
"Документ, який ухвалили – абсолютно порожній і він має для України лише моральне значення. Його вага приблизно та сама, як і у нещодавнього рішення Івано-франківської міської ради, яка вимагала від Зеленського відновити ядерний статус України – тобто почитали і взяли до уваги. На цьому все. Відтак, і Росія, розуміючи це, його просто ігноруватиме", - підкреслив Кость Бондаренко.
Відключення Росії від SWIFT
- Лідер Європейської партії у Європарламенті Манфред Вебер запропонував Заходу впровадити нові санкції проти Росії через Донбас і стан здоров'я Навального. Він вважає, що якщо Росія піде на посилення бойових дій в Україні, Заходу потрібно буде запустити обмеження щодо російських олігархів і відключити Росію від SWIFT.
- У Держдумі Росії у відповідь назвали заяву Вебера "популістською" і "безпідставною", заявивши, що нібито саме тільки Україна може піти на загострення конфлікту на Донбасі.
- Глава МЗС РФ 13 квітня під час свого візиту до Ірану заявляв виданню IRNA про те, що Росія намагається відмовитися від долара в рамках міжнародних фінансових розрахунків. Крім того, він розповів про те, що Москва також намагається відмовитися від платіжних систем Заходу.
- Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков 29 квітня підкреслив, що РФ у разі відключення від SWIFT швидко знайде альтернативу платіжній системі і не планує змінювати свою політику через тиск на Росію.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред