Сенат США вслід за Палатою представників схвалив законопроект "про суверенітет, права людини і демократію у Білорусі". Документом передбачається розширення повноважень президента Америки щодо впровадження санкцій у зв'язку з ситуацією у республіці.
Відповідний проект закону, який було представлено конгресменом Крісом Смітом, було прийнято Верхньою палатою США у понеділок, 21 грудня. У поясненні до документа йдеться про те, що глава держави зможе розширити обмежувальні заходи проти будь-якого білоруського чиновника, який пов'язаний з діями режиму Лукашенка у Білорусі. У тому числі і проти представників Союзної держави РБ і Росії.
"Президент США може запровадити візові санкції проти будь-якого іноземця, який є членом Центральної виборчої комісії Білорусі або брав участь у маніпуляціях на виборах, або щодо урядової особи, відповідальної за переслідування незалежних ЗМІ, або представника Союзної держави, або російського громадянина, який брав значну участь у переслідуванні ЗМІ, порушенні прав людини щодо політичних репресій у Білорусі", - наголошується в тексті.
Що передбачає документ
- Визнання Координаційної ради легальним інститутом, який має брати участь у діалозі щодо питань передачі влади
- Невизнання Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі
- Проведення нових виборів президента і парламенту Білорусі в присутності міжнародних спостерігачів та за участю ОБСЄ
- Звільнення політичних в'язнів
- Допомога громадянському суспільству Білорусі
- Невизнання об'єднання Росії і Білорусі у Союзну державу
- Підтримка IT-сектора Білорусі
Документ вже схвалено Палатою представників. Очікується надходження прийнятого законопроекту на підпис президенту США.читайте такожБоротьба з США і НАТО: у Лукашенка розкрили плани щодо військ Росії і Білорусі
Санкції проти режиму Лукашенка
- Захід не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі і рішуче засуджує підсумки президентських виборів, що відбулися 9 серпня на території РБ і завершилися офіційно проголошеною перемогою Лукашенка, а також застосування насильства проти активістів.
- Євросоюз 17 грудня прийняв третій пакет санкцій проти правлячого режиму Білорусі. Під обмеження потрапили 29 фізичних осіб та 7 компаній, які, як вважають у Брюсселі, пов'язані з політикою Олександра Лукашенка.
- 5 грудня лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала США посилити тиск на офіційний Мінськ і прийняти законопроект, який дозволить американському президенту розширити санкції щодо режиму Лукашенка.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред