Китай значно скоротив виробництво сталі: виробників руди в Україні та світі чекає криза

Згідно з прогнозами, вже до кінця року світові виробники ЗРС будуть працювати з мінімальною рентабельністю.

Фото: Reuters

​На тлі зниження виробництва і споживання сталі в Китаї, світові виробники руди, в тому числі й українські, готуються до затяжної кризи в галузі.

Під впливом так званої "постпандемічної ейфорії" ринок залізорудної сировини (ЗРС) виявився "перегрітим", розповіли в профільному виданні "Мінпром".

Коли економіки країн-виробників почали відновлюватися, відбулося стрімке зростання попиту на сировину, що автоматично вплинуло на ринкові ціни. Однак до осені 2021 року бізнес почав повертатися в більш прагматичні рамки.

"Він вже в жодному разі не готовий платити по 200 доларів за тонну руди. І навіть 100 віддає з небажанням. Подібні тенденції проявляються і на інших сировинних ринках – брухту, чавуну, а також напівфабрикатів і прокату. Просто там котирування не підіймалися на настільки захмарні рівні, тому і відкат плавніший", – зазначає видання.

Зокрема, за даними видання, в третій декаді вересня ціни на руду (62% Fe) впали на світових майданчиках нижче 100 дол./тонну, тільки за місяць втративши майже 100 доларів вартості. Водночас як представники ГМК, так і аналітики, констатують, що це ще не межа.

Реклама

"Як і в ситуації з неймовірним підйомом цін, ключовий вплив на динаміку чинить Китай, який споживає сьогодні близько 62% всього ЗРС, що надходить на глобальний ринок. Так, китайська металургійна промисловість все ще жорстко регулюється урядом. І сьогодні влада в Пекіні дала ряду підприємств наказ знизити обсяги виробництва, щоб зменшити шкідливі викиди. В результаті цих обмежень серпневе виробництво сталі в Китаї впало до мінімального рівня за 17 останніх місяців і продовжило знижуватися у вересні. Водночас запаси залізної руди на складах 45 провідних китайських портів продовжують зростати", – йдеться в матеріалі.

Більш того, виникли й додаткові фактори, що негативно впливають на попит на ЗРС в Китаї, серед яких плавне уповільнення виробництва в автомобільній промисловості КНР. Саме вона формує понад 20% внутрішнього попиту на сталеву продукцію, пише видання.

Крім цього, зазначає видання, виникли і додаткові фактори, що негативно впливають на попит на ЗРС в Китаї, серед яких плавне уповільнення виробництва в автомобільній промисловості КНР, яка формує понад 20% внутрішнього попиту на сталеву продукцію. Крім того, у великих мегаполісах Китаю спостерігається зниження продажів нерухомості. Дана тенденція вказує на ризики майбутнього скорочення обсягів будівництва в країні, а, відповідно, і споживання сталі.

Варто нагадати, що згідно з даними Державної митної служби, за 7 місяців 2021 року українські компанії відправили на експорт чорних металів, включаючи чавун, напівфабрикати та готовий прокат, на загальну суму в 7,55 млрд дол. Це майже 67% зростання в річному вимірі. Експорт виробів з чорних металів, таких як труби, цистерни, металоконструкції і т.д., також виріс майже на 29% і склав 660 млн дол. Проте вже тоді експерти попереджали, що ця позитивна динаміка не довговічна, і вже в другому півріччі вона піде на спад.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Китай значно скоротив виробництво сталі: виробників руди в Україні та світі чекає криза». Інші новини світу читайте в розділі «Світ». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Тіна Кароль без бюстгальтера показала занадто багато в ультракороткій міні-сукніТіна Кароль без бюстгальтера показала занадто багато в ультракороткій міні-сукні Завершення ретроградності Меркурія: які заборони будуть знятіЗавершення ретроградності Меркурія: які заборони будуть зняті В Україні хочуть скасувати наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію: в ОАСК повідомили подробиціВ Україні хочуть скасувати наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію: в ОАСК повідомили подробиці Синоптики розповіли, коли в Україні похолодає і налетить зливаСиноптики розповіли, коли в Україні похолодає і налетить злива Говорив телефоном і помер: в Одесі в кав'ярні раптово помер 17-річний хлопецьГоворив телефоном і помер: в Одесі в кав'ярні раптово помер 17-річний хлопець

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти