Генсек ПАРЄ розповіла, як оточення Зеленського зірвало її візит в Україну

25 січня 2021, 23:09оновлено 2 жовтня, 16:12
392
Марія Пейчинович-Бурич планувала візит в Україну в 2020 році.
Генсек ПАРЄ розповіла, як оточення Зеленського зірвало її візит в Україну
Генсек ПАРЄ не змогла приїхати в Україну / Candice Imbert/flickr Council of Europe

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич розповіла, як у 2020 році зірвався її візит в Україну, а українська влада не створила необхідних умов для приїзду.

Як заявила Пейчинович-Бурич під час виступу на пленарній сесії, відповідаючи на запитання члена української делегації, щодо її візиту до Москви, перша країна, яку вона хотіла відвідати у 2020 році, була Україна.

"Щодо візиту до Росії. Росія є членом Ради Європи і перед моїм другим візитом до РФ я хотіла спочатку відвідати Україну, але Україна не створила такої можливості, але я вважала важливим через велику кількість відкритих питань між Радою Європи і Росією поїхати туди", - сказала вона.

Вона додала, що готуючись до вступу на посаду генсека, перший чиновник, з ким вона хотіла зустрітися, був президент України Володимир Зеленський.

Як пише Європейська правда, наприкінці 2019 року Пейчинович-Бурич дійсно мала намір відвідати Україну, велася підготовка даного візиту, також її зустрічей поза офіційною програмою.

читайте такожУ ПАРЄ Україна домоглася оскарження повноважень делегації РФ

"Офіційний Київ не дав згоди на зустріч генсека РЄ з президентом Володимиром Зеленським, через що в Страсбурзі, за даними кількох співрозмовників, вирішили взагалі скасувати її візит. Ймовірно, саме на це вона послалася у фразі про те, що "Україна не створила можливості" для приїзду", - йдеться в повідомленні.

Україна-ПАРЄ - про що раніше повідомляв Главред:

  • Нагадаємо, в 2014 році в ПАРЄ російська делегація була позбавлена основних повноважень через захоплення Криму і підтримки бойовиків на Донбасі.
  • Наприкінці червня 2019 року в Асамблеї ряд делегацій підтримали повернення російських представників, але висунули РФ кілька умов.
  • Після повернення російської делегації в ПАРЄ комітет Верховної Ради VIII скликання у закордонних справах вирішив призупинити участь української сторони в сесії відомства.
  • Пізніше Україна знову почала брати участь у засіданнях Асамблеї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти