Німеччина навряд чи серйозно сприйме слова посла України Андрія Мельника, який заявив, що "моральний обов'язок" Берліна – допомогти Україні повернути Крим, оскільки німці ще не розплатилися перед нею за нацистську окупацію.
Але цей випад позначиться на іміджі України та якості німецько-українських відносин. Таку думку озвучив Главреду політолог, директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов.
За його словами, подібні заяви звучать з двох причин.
"По-перше, прихильність до якоїсь ідеологічної міфології змушує робити наших політиків очевидні дурниці (...) По-друге, до таких претензій призводять непрофесіоналізм і некомпетентність кадрів", - зазначив експерт.
Він вважає, що Києву давно пора піти від ідеології україноцентризму і перестати думати, що вся планета і все в світі обертається навколо України. Потрібно більш тверезо і адекватно оцінювати економічний потенціал і можливості України, а також прагматично підходити до відносин з іншими державами.
Золотарьов додав, що Андрій Мельник ніколи не вважався ані непрофесійним, ані некомпетентним.
"Однак, коли з його вуст звучать подібні заяви, це викликає подив. З тим же успіхом ми можемо вимагати від нащадків Чингісхана компенсацію за зруйнований Київ", - зазначив політолог.
За його словами, в Берліні слова Мельника не сприйматимуть серйозно.
"Але осад після слів посла у німців залишиться. У підсумку Україну в світі починають сприймати, як країну, від якої можна чекати чого завгодно. Таким чином, ми рухаємося до зовнішньополітичного дефолту і самі руйнуємо відносини з тими країнами, у співпраці з якими ми повинні бути економічно кровно зацікавлені", - резюмував він.
Як повідомляв Главред, 17 березня посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив що ця країна Євросоюзу може і повинна зіграти головну роль в припинення окупації Криму Росією, оскільки ФРН несе історичну відповідальність перед Українською державою за нацистську тиранію, в результаті якої загинули понад 8 млн наших військових.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред