Російський опозиціонер, колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов прокоментував ситуацію в Нагірному Карабасі та висловив упевненість, що конфлікт не перетвориться на "російсько-турецьку війну".
Про це він заявив під час чату на сайті Главред.
"Відносини з Туреччиною для Путіна важливі. І хоча бували різні сплески, пов'язані з літаками та іншим, всі вони долалися. У Росії з Туреччиною безліч торговельних і економічних зв'язків. Тому ніякої війни між Росією і Туреччиною не буде", - вважає Пономарьов.
За його словами, найімовірніше "з цієї історії Російська Федерація вийде красиво – як миротворець".
"Росія вмовлятиме обидві сторони, кажучи: "Хлопці, давайте жити дружно!". Азербайджан, швидше за все, оголосить про декілька тактичних перемог на фронтах, після чого зупиниться. І дуже сумніваюся, що Азербайджану вдасться відновити суверенітет над Нагірним Карабахом", - резюмував Пономарьов.
Як повідомляв Главред, раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що конфлікт у Нагірному Карабасі вигідний президенту Росії Володимиру Путіну. Господар Кремля хоче скористатися ситуацією, щоби зробити Вірменію союзною державою, ввести туди війська і отримати військовий анклав для тиску на Туреччину.
Конфлікт у Нагірному Карабасі - що було раніше:
- Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі загострився вранці 27 вересня. Баку і Єреван висунули обопільні звинувачення в зриві режиму припинення вогню, після чого Азербайджан виступив із заявою про початок контрнаступальної операції.
- Туреччина виступила на підтримку Азербайджану - Анкара закликала Вірменію припинити вогонь і пообіцяла надати Баку всебічну допомогу в протистоянні з Єреваном.
- 3 жовтня МЗС невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки звернувся до міжнародного співтовариства з проханням визнати незалежність НКР.
- 6 жовтня прем'єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що Вірменія готова до поступок щодо Нагірного Карабаху, якщо на них піде Азербайджан.
- Глава Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін заявив, що для Росії є неприпустимою нова війна в районі Південного Кавказу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред