Кремль сказився після заяви Білого дому щодо Другої світової війни

Російська влада розлютилася, що їх не зарахували до переможців.
кремль
Росія не розуміє, чому її не назвали переможцем / Фото: Reuters

Прес-служба Білого дому 8 травня в Instagram опублікувала урочисте повідомлення, присвячене закінченню Другої світової війни, в якому переможцями нацизму були названі США і Великобританія. Це твердження викликало гнів у Росії.

"Викликають крайнє обурення спроби спотворення підсумків розгрому нацизму і вирішального внеску нашої країни, які не припиняються у Вашингтоні навіть в урочисті дні спільного святкування 75-річного ювілею Перемоги. Не можемо в цьому зв'язку пройти повз розміщеного на сторінках Білого дому в соцмережах коментаря, де перемога над гітлерівською Німеччиною приписується виключно "Америці і Великобританії". У переддень священного свята в американських чиновників не знайшлося хоробрості і бажання хоч півсловом віддати належне незаперечній ролі і колосальним несумірним жертвам, яких зазнали тоді Червона Армія і радянський народ в ім'я всього людства", — йдеться в заяві МЗС Росії.

У США на репліку Кремля не відповіли, незважаючи на те, що повідомлення було пов'язане з сучасністю. У привітанні було зазначено, що дух Америки "завжди буде перемагати, зрештою, саме так і відбувається".

Нагадаємо, волонтери Безсмертного полку в Ростові-на-Дону помітили, що хтось записав у герої Другої світової війни Генріха Гіммлера, рейхсфюрера СС, одиного з найближчих соратників Адольфа Гітлера.

Як раніше повідомлялося, президент Росії Володимир Путін надіслав вітання з нагоди 75-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні лідерам країн колишнього СРСР. При цьому глава Кремля не привітав президента України Володимира Зеленського та лідера Грузії Саломе Зурабішвілі.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти