Вірменія капітулювала, підписавши домовленості щодо припинення військових дій у Нагірному Карабасі, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв. Документ підписали глава Кремля Володимир Путін, лідер Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр Вірменії Нікол Пашинян.
"У питання є військове рішення, але я хотів розв'язати питання політичним шляхом... Вийшло так, як я говорив: військовий етап завершено, переходимо до політичного питання. Можна сказати, що ми підписали максимально вигідний нам документ, (прем'єр Вірменії Нікол – ред.) Пашинян його підписав, іншого шляху не було. По суті, визнання поразки, це капітуляція у війні", - заявив Алієв у зверненні до нації, що транслювався телеканалом AzTV.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:
- 9 листопада Ільхам Алієв заявив, що азербайджанська армія зайняла ще 23 населених пункти в Нагірному Карабасі.
- 8 листопада Ільхам Алієв заявив про те, що азербайджанські збройні сили взяли під контроль місто Шуша в Нагірному Карабасі.
- 5 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив умови для припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Він зажадав від Вірменії звільнити окуповані території.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред