Президент Азербайджану Ільхам Алієв, який раніше заявив, що Баку готовий зупинити війну в Карабасі - цього разу озвучив умови для припинення військових дій.
Він вимагає від Вірменії звільнити окуповані території, що передбачено резолюціями РБ ООН. Після цього Баку зупинить свої військові операції, пообіцяв Алієв в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica. Текст інтерв'ю оприлюднений на сайті президента Азербайджану.
Алієв нагадав, що в резолюціях ООН йдеться про звільнення семи районів: спочатку п'яти, а потім ще двох.
читайте такожПашинян оголосив про початок особливої світової війни в Карабаху"Ми вже в односторонньому порядку звільнили чотири райони. Тому він [прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян – ред.] повинен сказати, що війська повинні бути виведені з решти територій Агдамського, Кельбеджарського, Лачинського районів, що знаходяться під окупацією. Але він не робить таку заяву. Це показує, що він не хоче припинення війни", - стверджує азербайджанський лідер.
При цьому він запевнив усіх вірмен, які проживають в Нагірному Карабаху, що ті зможуть жити там і далі, причому "в мирі і гідності". Ніякого геноциду вірмен у Нагірному Карабасі не буде, запевнив Алієв.
Тим часом у Нагірному Карабаху тривають масштабні бої: 5 листопада Карабах звинуватив Азербайджан в обстрілі важкою артилерією по містах. Як стверджують карабахські рятувальники, зараз уточнюються відомості про загиблих, поранених і руйнування після азербайджанських обстрілів.
Азербайджан і Карабах: останні новини
- Збройна конфронтація між Вірменією і Нагірним Карабахом досягла гострої фази вранці 27 вересня. Вірменія звинуватила азербайджанську сторону в ракетних ударах по невизнаній НКР, а в Баку заявили про провокацію Єревана й оголосили про початок контрнаступательной операції.
- 4 листопада 2020 армія Азербайджану відвоювала нові території в Нагірному Карабасі. Баку тепер контролює ще 7 населених пунктів у Нагірному Карабаху.
- 3 листопада 2020 року в Азербайджані заявили про відступ військ Вірменії в Нагірному Карабасі. Війська Азербайджану продовжують вести моніторинг за оперативною обстановкою.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред