Тристороння заява лідерів Азербайджану, Вірменії та РФ щодо нагірно-карабахського конфлікту повністю відповідає інтересам Азербайджану, заявив президент Ільхам Алієв.
"Ми на полі бою змогли досягти всього, чого хотіли. Але ми також показали силу і в політичній площині і підписана тристороння заява повністю відповідає інтересам Азербайджану", - сказав Алієв у п'ятницю в звернення до азербайджанського народу.
Алієв підкреслив, що під вірменською окупацією перебувало 73% Агдамського району.
Президент зазначив, що вирішення нагірно-карабахського конфлікту можливе військово-політичним шляхом. За словами президента, офіційний Баку довгі роки намагався врегулювати конфлікт політичним шляхом, але світова громадськість побачила, що вирішення конфлікту затягнулося з вини вірменської сторони.
читайте такожБаку ввів війська до ще одного району Карабаху і зайняв " місто-привид""Вирішення питання військовим шляхом було нашим законним правом. Міжнародне право і принципи нам дають це право, зокрема, Статут ООН. Кожна країна має право на самозахист і ми скористалися цим правом", - зазначив президент.
Також Алієв додав, що готовий до нормальних відносин з Вірменією, якщо до влади там прийдуть "здорові сили". А тристоронні домовленості щодо Карабаху повністю відповідають інтересам Азербайджану.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред