Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Росії, а саме - Міністерства оборони, низки підприємств оборонної сфери та цивільної промисловості, одного з ФДУПів, пов'язаних з адміністрацією Володимира Путіна, а також експертно-криміналістичного центру ГУВС у Нижньогородській області.
Це випливає з чорнового варіанту проєкту санкційного списку, який готує адміністрація чинного президента Дональда Трампа. З документом вдалося ознайомитися РИА Новости.
Нові заходи пов'язані з обмеженнями, які, згідно з проєктом, хочуть оголосити проти 89 китайських компаній, що співпрацюють з військовими, і 28 російських організацій авіаційної, ракетно-космічної та атомної галузей, приладо- і двигунобудування, а також наукових центрів.
За інформацією, до списку можуть потрапити інститути державної корпорації "Росатом", яка брала участь у створенні перспективних озброєнь, два підприємства "Роскосмосу", а також виробники вертольотів і авіадвигунів, розробники та постачальники авіаційних матеріалів і систем організації повітряного руху.
За словами джерела РИА Новости, знайомого з ситуацією, якщо санкції затвердять, американським компаніям буде потрібно отримання спеціальної ліцензії для продовження будь-яких контактів з російськими підприємствами.
Санкції США проти Росії - про що йшлося раніше:
- 24 листопада у Державному департаменті США оголосили про запровадження санкцій проти трьох російських компаній за порушення закону про нерозповсюдження зброї в Ірані, КНДР і Сирії.
- 26 серпня США розширили санкції проти Росії, до "чорного списку" потрапили 5 російських науково-дослідних інститутів.
- 20 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що главу Чечні Рамзана Кадирова внесли до списку санкцій.
- 16 липня США запровадили санкції проти трьох фізичних осіб і п'яти компаній, пов'язаних з Євгеном Пригожином, якого називають близьким до оточення президента РФ Володимира Путіна бізнесменом. Ембарго торкнулося компаній в Таїланді, Судані та Гонконзі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред