Порушенням конституційних прав громадян України на вільне пересування і вільний вибір місця роботи назвали заборону уряду на сезонну трудову міграцію.
"Це, перш за все, призведе до соціального вибуху. А після того, як кордони таки відкриються, бо утримати людей неможливо, це призведе до того, що у нас буде нова хвиля не просто трудової міграції, а у нас буде хвиля еміграції, коли люди, розчаровані в нашому уряді, будуть шукати для себе нову батьківщину", - заявив фахівець з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник в коментарі InfoResist.
За словами експерта, в Україні 61% молоді у віці від 18 до 29 років хотіли б поїхати на роботу за кордон, а серед тих, кому від 30 до 49 років, таких 51%. Він додав, що попит на українських трудових мігрантів у країнах Європи значний. Загальне число необхідних працівників становить 700-800 тисяч осіб.
Воскобійник зазначив, що карантин спровокує кризу навіть у розвинених країнах, але особливо постраждають сировинні держави. Економічний спад, зазначив аналітик, призведе до зростання рівня безробіття, зниження рівня зарплат. Цю ситуацію могли б згладити заробітчани, однак навіть вони не можуть привезти гроші в свої родини та економіку країни.
"Це призведе до звичайного соціального вибуху. А якщо його вдасться згладити, то зміниться ставлення до нової влади, до нового Кабміну. Воно вже змінюється. Природно, це демонструє її непрофесіоналізм. У підсумку це призведе до відставки цього уряду", — резюмував експерт.
Заробітчани в Європі
Як раніше повідомлялося, уряд України має намір вести переговори з країнами Євросоюзу, які виявили бажання офіційно запросити українців на сезонні роботи. Але для цього є кілька умов.
Раніше писав Главред, що Україна під час пандемії COVID-19 не буде відправляти своїх громадян працювати за кордон, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він підкреслив, що Україна вже отримала відповідні звернення від міжнародних партнерів, однак уряд України керується міркуваннями безпеки і здоров'я громадян.
Також повідомлялося про те, що у зв'язку з катастрофічним браком робочої сили Польща має намір вислати рейси в Україну за заробітчанами.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред