Втрата Росією літаків А-50 та Іл-22 обов'язково позначиться на здатності росіян завдавати ударів по материковій Україні. Керівник ГУР Кирило Буданов підтвердив підбиття двох військових літаків окупантів.
У коментарі FT очільник розвідки зауважив, що під час спецоперації було знищено щонайменше один літак ворога, іншому - з пошкодженнями - вдалося приземлитися.
"А-50 був збитий і вибухнув. Іл-22 отримав серйозні пошкодження, але, на превеликий жаль, зумів здійснити вимушену посадку в Анапі", - прокоментував Буданов.
відео дня
За даними розвідки, Росія в цілому має вісім А-50 у хорошому стані. Знищення такого літака, найімовірніше, вплине на здатність Росії діяти і комунікувати у зоні бойових дій "цілодобово", пояснив керівник ГУР.
Водночас, як підкреслив старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі, втрата Росією А-50 "значна, оскільки у РФ їх - обмежена кількість".
Збито А-50 та Іл-22
14 січня українські військові підбили одразу два російські літаки над Азовським морем. Йдеться про знищення А-50 та суттєве ураження Іл-22.
Російські довколавоєнні ресурси підтверджують втрату Росією одразу кількох бортів і постять фото наслідків ударів, тоді як Кремль коментувати ситуацію відмовляється.
А-50 - унікальний літак для дальньої радіолокаційної розвідки і управління, розроблений на базі військово-транспортного літака Іл-76. Літак здатний виявляти різні цілі на значних відстанях, включно з повітряними, наземнми та надводними об'єктами.
Водночас екіпажу Іл-22 вдалося "вижити" завдяки потужним засобам РЕБ літака, які нібито "відвели" ракету на відстань у 500 м, тому вибух тільки "зачепив" борт.
Наразі невідомо, якою зброєю було уражено А-50 та Іл-22. Деякі експерти припускають, що спецоперація була здійснена з використанням "блукаючого" Patriot.
Вас також можуть зацікавити новини:
- "2 жирні цілі за один раз": в Повітряних силах розказали важливі подробиці збиття літаків
- РФ "викололи очі": збитий А-50 наводив ракети на цілі в Україні – Сили оборони
- В Україні зміниться погода і налетить шторм: яка небезпека чекає на українців
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред