У ТКГ підбили підсумки 2020 року в війні на Донбасі та розповіли про перспективи вирішення конфлікту в майбутньому.
Про це розповів з учасників політичної підгрупи перемовників у Мінську, голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш та інтерв'ю Телеграфу і зазначив, що "недостатньо бажання припинити конфлікт лише з одного боку".
"Наївно було очікувати, що конфлікт на Донбасі можна вирішити, "подивившись в очі Путіну" і просто "переставши стріляти". Ця певна наївність нового президента створила завищені очікування в українському суспільстві щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Такі очікування апріорі не могли бути реалізовані, - підкреслює експерт. - Недостатньо бажання однієї сторони припинити війну, якщо в іншої сторони такого бажання немає. Тим більше - припинити на умовах слабкої сторони".
читайте такожЗеленський звернувся з проханням до жителів Криму і Донбасу
Позитивом Сергій Гармаш вважає, що Росії (і не тільки) не вдалося (хоч спроби були):
- нівелювати нормандську четвірку як центр прийняття рішень щодо конфлікту на Донбасі, перенісши все в ТКГ;
- створити "Консультативну раду" в рамках ТКГ, частково легалізуючи представників т. зв. "ДНР і " ЛНР";
- провести спільне з бойовиками інспектування позицій, закріпивши це документально;
- імплементувати в політику української делегації погляди Вітольда Фокіна (який фактично озвучував наратив Росії, називаючи конфлікт внутрішньоукраїнським);
- відвернути від України західних партнерів.
Україна-НАТО: про що повідомлялося раніше
НАТО захистить Україну від інтервенції, заявив американський військовий, капітан 1-го рангу, керівник Антитерористичного центру НАТО в Туреччині, начальник штабу військової місії зв'язку НАТО в Москві, представник НАТО в РФ Гаррі Табах. За його словами, на Донбасі армія США діяла б інакше.
В Альянсі розкрили небезпека Росії. У НАТО заявили про провальні спроби залучення Росії до співпраці.
У НАТО розповіли, як протистоятимуть РФ у Чорному морі. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг зробив нову заяву з приводу протистояння НАТО і РФ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред