Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна

19 жовтня 2020, 12:18
178
Українці запустили флешмоб "купивБЕЗдозволу!"
Справа Василя Стуса
Суд заборонив поширювати книгу "Справа Василя Стуса" без дозволу Медведчука/ Фото Facebook Вахтанга Кіпіані

Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов голови політради партії Опозиційна платформа - За життя, кума президента РФ Путіна Віктора Медведчука до журналіста та історика Вахтанга Кіпіані та заборонив поширювати тираж книги Справа Василя Стуса без дозволу політика.

Рішення ухвалила суддя Марина Заставенко на засіданні 19 жовтня, передає Рух Опору Капітуляції на сторінці у Facebook.

"Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов кума Путіна і намагається заборонити згадувати його ім'я без його згоди. А також - поширювати або продавати книгу в авторському вигляді", - йдеться в повідомленні.

відео дня

Як уточнює видання Гордон, суд визнав недостовірними такі фрази з розділу "Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса":

  • "Чи була у Стуса можливість вибрати менше зло? Однак є фактом, що наданого підтриманого держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук";
  • "Медведчук на суді визнав, що всі злочини, нібито вчинені його підзахисним, заслуговують покарання";
  • "Він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?".

Крім того суд визнав такими, що порушують право на використання імені Медведчука і такими, які дозволяють ідентифікувати його як персонажа книги, фрази:

  • "Розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук";
  • "Шістка комуністичної системи Медведчук";
  • "Злочин перед поетом юрист Медведчук скоїв ще й тим, що не повідомив сім'ї про початок розгляду справи. Боявся КДБ або просто завжди був циніком і аморальним типом?".

Також суд стягнув з Кіпіані та видавництва Vivat на користь Медведчука 860 грн судового збору і заборонив їм поширювати інформацію, пов'язану з книгою, в ЗМІ, на радіо, по телебаченню і в Інтернеті, а також використовувати інформацію, яка міститься в окремих розділах книги і дозволяє ідентифікувати Медведчука як персонажа твору.

В інших позовних вимогах суд відмовив.

facebook.com/vakhtang.kipiani
facebook.com/vakhtang.kipiani
facebook.com/vakhtang.kipiani
facebook.com/vakhtang.kipiani

Автор книги Вахтанг Кіпіані подаватиме апеляційну скаргу на це рішення суду. Поки що дата апеляційного засідання у цій справі невідома.

Адвокат Кіпіані В'ячеслав Якубенко в коментарі Суспільному пояснив, що суд заборонив поширювати книгу в такому вигляді, в якому вона зараз є. Рішення не поширюється на вже куплені екземпляри або ті, які знаходяться в бібліотеках.

Кіпіані заявив, що вибачатися перед Медведчуком "ніхто не буде".

"Рішенням суду повинні видалити ці епізоди. Я, звичайно, цього робити не буду", - додав він.

Як відреагували українці на рішення суду в справі Медведчук - Кіпіані

Журналіст і блоґер Сергій Іванов вважає, що судова заборона на поширення книги Кіпіані про Стуса - це просто ідеальна реклама.

"Зрозуміло, що ніхто не припинить її продавати, адже на прикладному рівні зробити це просто неможливо, не існує механізму. Заборонене завжди цікавіше, тому кількість читачів навпаки зросте. Звідси мораль. Якщо ти знаєш, що ти му*ак, не варто зайвий раз це доводити. Більш того, за допомогою суду", - написав Іванов у Facebook.

Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна

"Медведчук-майно !!! Тому що, виявляється, вживати в книзі про справу Стуса прізвище "Медведчук" - порушення особистого немайнового права на вживання прізвища "Медведчук". Бренд, бля*ь. Тільки Медведчук - таки майно!!! Всі права на це майно, майнові та немайнові, належать Путіну Володимиру Володимировичу. Особисте майно Путіна, бу-га-га !!!", - написав український письменник Андрій Кокотюха у Facebook.

Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна

"Книга поки дозволена. Тому можна встигнути купити цілком легально. Інша справа, що в магазинах вже немає", - написала телеведуча Марічка Падалко.

Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна

"Дайте посилання, де купити книгу. Зробимо трохи реклами)", - написав член Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Денис Казанський.

Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна

Тим часом українці запустили флешмоб #купивБЕЗдозволу!

Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна
Суд заборонив поширення книги про Стуса без дозволу кума Путіна
Фото Facebook Марина Арестова

Справа Василя Стуса - історія питання

З 24 вересня 1980 року Віктор Медведчук був захисником Василя Стуса в процесі над поетом і дисидентом. 2 жовтня того ж року Стусу зачитали вирок за звинуваченням в "антирадянській діяльності та пропаганді". При цьому поетові не дали виступити з останнім словом. У листопаді 1980 року Стус потрапив до табору особливого режиму, де помер 4 вересня 1985 року.

Згідно з архівами, Медведчук у промові захисту сказав, що" всі злочини Стуса заслуговують покарання", але просив врахувати, що Стус виконував норму на підприємствах і переніс важку операцію на шлунку.

Нагадаємо:

  • У 2018 році суспільний резонанс викликав той факт, що зі знімального графіка художнього фільму Стус виключили сцену суду над поетом, на якому захисником виступав Віктор Медведчук.
  • Пізніше творці фільму заявили, що у художній фільм про українського дисидента Василя Стуса, який загинув у радянській в'язниці, додадуть сцену з його адвокатом, одіозним екс-політиком Віктором Медведчуком.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти