Народний депутат фракції Слуга народу Олександр Качура вважає, що Україна буде зобов'язана домовлятися з РФ про закупівлю російської вакцини від коронавірусу, якщо буде доведена ефективність препарату.
Про це Качура заявив в ефірі Newsone в п'ятницю, 9 жовтня.
"Я скажу зараз те, за що напевно частина фракції СН закидає мене камінням, але я вважаю, що на першому місці має бути здоров'я громадян", – сказав Качура.
На його думку, якщо вакцина буде ефективною, "ми не маємо права не скористатися цією можливістю".
"Якщо російська вакцина покаже свою ефективність, будуть рекомендації відповідні, ми будемо зобов'язані закуповувати, я вважаю", - сказав депутат.
читайте такожЛікар назвав реальні терміни появи вакцини від Covid-19
Вакцина від коронавірусу - що було раніше:
- 8 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що офіційний Київ планує дочекатися європейської вакцини від коронавірусу Covid-19 попри заяву президента РФ Володимира Путіна про готовність надати Україні російську вакцину Супутник-V.
- Український політик Віктор Медведчук на зустрічі з Володимиром Путіним обговорив можливість надання російської вакцини Супутник-V Україні, а також стверджував, що він сам, його дружина Оксана Марченко та інші члени сім'ї пройшли через вакцинацію нею.
- Провідний інфекціоніст першого медичного центру в Тель-Авіві Євген Качман розкритикував російську вакцину від коронавірусу. За його словами, "тільки в Росії можуть на 38 добровольцях 42 дні випробовувати вакцину і заявити про успіх". Качман вважає, що"це смішно". Судити про якість російської вакцини від Covid-19 можна буде приблизно за рік.
- Керівник американського Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі також розповів, чому російська вакцина від Covid-19 є сумнівною.
- МОЗ РФ зареєстрував першу в світі вакцину для профілактики коронавірусу Супутник V 11 серпня 2020 року. Вакцину розробили фахівці російського центру імені Гамалеї. Пізніше президент Володимир Путін заявив, що препарат двічі випробувала на собі одна з його дочок.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред