Що заборонено робити 21 липня: яке церковне свято у цей день

20 липня 2024, 13:50оновлено 20 липня, 15:28
454
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 21 липня.
Що заборонено робити 21 липня: яке церковне свято у цей день
Що не можна робити завтра / колаж: Главред, фото: unsplash

21 липня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день преподобного Симеона та Іоанна.

Які свята 21 липня

В Україні та світі 21 липня відзначають такі свята:

відео дня
  • День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості
  • Міжнародний день нездорової їжі
  • Національний день допомоги місцевим притулкам для тварин в США

Церковне свято 21 липня

За новим церковним календарем, 21 липня в Україні відзначають день преподобного Симеона та Іоанна, преподобного Онуфрія Мовчазного та Онисима, затворника Києво-Печерських.

Відомо, що преподобний Симеон та Іоанн були сирійцями, що жили в VI столітті в місті Едесі. Вони тісно дружили із самого дитинства. Старший Симеон був неодружений і жив зі старою матір’ю. Молодший Іоанн щойно одружившись, жив із батьком та молодою дружиною. Обидва друзі належали до багатих сімей.

Під час одного походу до Єрусалима вони вступили до монастиря святого Герасима. Після деякого часу в обителі Симеон і Іван прийняли постриг і почали пустельне життя. Вони прожили в пустелі 29 років, досягли повної безпристрасності та високого духовного рівня.

Преподобний Симеон помислив, що їм слід послужити людям, і вирішив покинути пустельну самоту. Його сподвижник, святий Іван, також вирішив розділити з ним цей шлях. Ігумен обителі, Никон, відчинив їм ворота, і вони вийшли у світ, готові служити людям.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 21 липня

  • У цей день не варто користуватися гострими предметами, так вважали ще наші предки. Варто бути обережним у цей день.
  • В народі вважають, що 21 липня не варто базікати даремно та розпускати плітки.
  • У цей день краще не лихословити та не ображати близьких людей.

День Ангела 21 липня

21 липня свої іменини відзначають власники таких імен як Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір, Ганна.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти