Посол України у ФРН Андрій Мельник заявив про те, що подвійні стандарти в підходах до вшанування пам'яті жертв нацистського режиму є помилковими.
"Вибірковий підхід Бундестагу до надзвичайно чутливих питань історичної пам‘яті несе у собі великі небезпеки. Адже у багатьох складається враження, що до жертв Другої світової війни на практиці можна застосовувати подвійні стандарти, що одні нації, мовляв, заслуговують на окремий меморіал, а інші – ні. Цього за жодних обставин не можна допустити", - заявив він у коментарі Укрінформу.
Він нагадав, що в 2020 році Бундестаг прийняв рішення про створення окремого пам'ятника польським жертвам війни.
При цьому він висловив "велике розчарування" тим, що депутати Бундестагу відмовилися підтримати ініціативу Києва щодо такого ж гідного вшанування 8 мільйонів українських жертв нацизму, серед них - понад 5 млн мирних жителів, включаючи 1,5 млн українських євреїв, і встановити їм у Берліні такий же меморіальний комплекс.
читайте такожСербський міністр оскандалився заявою про " бандерівців-посібників нацистів"Українська сторона, за словами Мельника, буде продовжувати наполягати на дійсно рівноправному підході до пам'яті жертв нацистської окупації і закликав Бундестаг переглянути свою позицію.
Відзначимо, що в статті в німецькому виданні Der Spiegel йдеться про те, що тема спорудження меморіалу жертвам нацизму ускладнює відносини посла Андрія Мельника з його польським колегою Анджеєм Пржилебським. Останній, у "повчальному листі" на адресу посла України Мельника, дорікав українцям у колабораціонізмі з нацистами. Мельник у відповідь назвав цей лист "безсоромним" і "зайвим доказом того, що польська сторона явно намагається монополізувати себе як головну жертву Другої світової війни". Мельник поділився змістом цього листа з депутатами Бундестагу.
Раніше Мельник піддав жорсткій критиці Бундестаг і його парламентаріїв за те, що ті недостатньо поспішають з визнанням Голодомору геноцидом українців.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред