Проживаючі на території анексованого Криму громадяни України отримали російські паспорти вимушено. Примусове автоматичне набуття громадянства РФ не є підставою для втрати громадянства України.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованому у вівторок, 16 червня.
Згідно з позицією МЗС, українці фактично були позбавлені можливості відмовитися від автоматичної паспортизації окупанта. Ситуацію посилив той факт, що відмова від громадянства РФ могла позбавити кримчан права на працевлаштування, отримання пенсій, а також на отримання медичної та соціальної допомоги.
Більш того, відсутність російського паспорта могло стати підставою для переслідування проукраїнських активістів та громадських діячів. Без документів РФ українці в окупованому Криму також могли позбутися своїх будинків і майна.
"Історія окупації засвідчила, що мешканці Криму мали всі підстави для побоювань, що через подачу заяв про відмову від російського громадянства окупаційна влада здійснювала "інвентаризацію" опонентів для проведення репресій", - стверджують в українському зовнішньополітичному відомстві.
Наостанок у МЗС підкреслили, що українським законодавством чітко визначено невизнання Україною насильницької паспортизації в окупованому Криму. Отже, цей прецедент не є підставою для втрати кримчанами українського громадянства.
Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що держава повинна знайти збалансоване рішення в питанні введення подвійного громадянства. Однак Київ виступає категорично проти подвійного громадянства з країною-агресором Росією.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред