Чому Україну тероризують пожежі: кліматолог назвала причини

20 жовтня 2020, 05:32
87
Немає підстав сподіватися, що наступного року ситуація з пожежною безпекою покращиться.
1601542284-8616.png
Гасити пожежі в Україні практично нікому / Фото facebook.com/pressjfo.news

Цьогоріч Україна пережила кілька потужних і масштабних пожеж - на Житомирщині, в Чорнобильській зоні, в Луганській області. Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух пояснила причини цих небезпечних інцидентів.

За її словами, причина пожеж не лише в змінах клімату, але і в людській діяльності, сказала експерт під час чату на сайті Главред.

"Підвищеній пожежній небезпеці сприяла тривала посуха, яка збереглася фактично з травня 2019 року і триває з невеликими перервами. Але дуже істотним фактором стала відсутність зими, зокрема, відсутність снігового покриву. Тому що коли випадає сніг, він пригинає і ламає рослини і сухостій, які з'явилися впродовж теплого сезону, а коли сніг тане - ці рослини починають гнити. В результаті це ускладнює поширення пожеж", - пояснила кліматолог і додала, що якраз взимку 2019-2020 років снігу майже не було.

відео дня

Крім того, вплинули на виникнення та поширення пожеж дефіцит вологи, сильні вітри, пилові бурі.

"Але в 90% випадків причиною пожеж стає людська діяльність або бездіяльність. Необачно кинутий сірник або підпалена трава змушували горіти ті рослини, які не перегнили, і це ставало причиною масштабної пожежі. У підсумку це і призвело до того, що пожежі були масштабними і завдали великої шкоди", - зазначила кліматолог.

Ще один момент, на який звернула увагу Балабух, - значна частина лісів в Україні вже старі, вони дуже виснажені шкідниками, а тому стояли сухими.

"Соснові ліси - легкозаймисті, а шишки, коли горять, як торпеди, розлітаються в різні боки на відстані близько ста метрів. Саме тому лісові пожежі миттєво поширювалися за сприятливих погодних умов. Також позначився дефіцит води для гасіння лісових пожеж, а також брак людських ресурсів", - додала кліматолог.

За її словами, сьогодні гасити такі пожежі нікому, тому що села вимерли, і там залишилися в основному лише літні люди. В результаті, лісова охорона і пожежні частини ДСНС своїми силами просто не в змозі впоратися з вогнем таких масштабів.

"Тобто дуже багато причин, чому у нас склалася і продовжує зберігатися надзвичайно небезпечна пожежна ситуація. І, на жаль, немає підстав сподіватися, що наступного року ситуація стане кращою в цьому плані. Тому вже зараз потрібно докласти зусиль, щоби підготуватися до майбутніх викликів, щоби пожежі в наступному році не стали для нас несподіванкою", - резюмувала кліматолог.

читайте також"Картина апокаліпсису": експерт попередила про катастрофи через глобальну зміну клімату

Нагадаємо:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти