Фактори, які здатні вплинути на точність експрес-тесту, такі самі, що й під час забору матеріалу для ПЛР-тесту.
Експрес-тести на антиген коронавірусу показують приблизно таку ж похибку, як і ПЛР-тести, - 20-30% тестів мають неправильний результат.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, фактори, які можуть вплинути на точність експрес-тесту, ті ж, що і при заборі матеріалу для ПЛР-тесту, пише Lb.ua у п'ятницю, 15 Січня.
"Поки не зустрічав цієї інформації в наукових публікаціях, але припускаю, що похибка може бути такою ж. Може так само бути помилка під час забору, людський фактор. А ось спеціальне середовище під час транспортування вже не потрібно, тому тест робиться на місці", - зазначив Ляшко.
- У зв'язку зі стартом вакцинації від коронавірусної інфекції і боротьбою з поширенням COVID-19 деякі країни стали вводити так звані "паспорти вакцинації" – сертифікати, що підтверджують, що людина зробила щеплення від коронавірусу. Такі паспорти вже впроваджують в Ізраїлі, на черзі – Угорщина і Росія.
- Як вважає лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, більш раціональним кроком в даній ситуації могла б стати роздача паспортів людям, які вже перехворіли COVID-19.
- Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що держава поки не буде вводити такі COVID-паспорти, однак питання знаходиться на контролі у влади.
- Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що подібні документи можуть з'явитися тільки після того, як пройде масова вакцинація від коронавірусу в Україні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред