У підсумковому звіті організації цивільної авіації Ірану заявили, що причиною аварії українського літака Boeing 737-800 Міжнародних Авіаліній України неподалік від Тегерана, яке сталося в січні 2020 року, стала помилка оператора системи ППО.
Так, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розкритикував остаточний звіт і звинуватив Іран у приховуванні справжніх причин знищення українського літака.
Як повідомив Кулеба на сторінці МЗС у Facebook, Україна направляла Ірану понад 90 сторінок зауважень і пропозицій до проекту цього звіту і наполягала, щоб Тегеран долучив їх до фінального документа.
"Але те, що ми сьогодні бачимо в опублікованому звіті, не що інше, як цинічна спроба приховати справжні причини знищення нашого літака. Аналіз документа показує, що Іран провів розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів", - підкреслив він.
Кулеба зазначив, що розслідування, яке проводив Іран, було упередженим, представлені докази вибірковими, а висновки - оманливими.
читайте такожУ МЗС відреагували на секретні записи розвідки Канади щодо збитого літака МАУ
"Документ не відкриває всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії і ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт - це збірник маніпуляцій, мета якої не з'ясувати істину, а виправдати Іран. Іран не знайшов сил, щоб визнати свою відповідальність", - заявив міністр.
Глава МЗС пообіцяв, що Україна разом з міжнародними партнерами буде домагатися покарання Ірану за цей злочин усіма можливими способами.
Катастрофа літака МАУ в Ірані - про що раніше повідомляв Главред:
- 8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, який виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, у тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії.
- Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки", і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.
- Пізніше Іран погодився виконати всі свої зобов'язання за міжнародними конвенціями у сфері авіації.
- 10 лютого ЗМІ повідомили про те, що розвідка Канади отримала в своє розпорядження аудіозапис, на якому людина з голосом схожим на главу МЗС Ірану Джавада Заріфа розкриває можливі причини аварії літака МАУ. Згідно з повідомленням, міністр допустив, що літак міг бути збитий навмисно.
- У МЗС Ірану заявили, що оприлюднена канадськими журналістами інформація про аудіозапис з голосом людини, схожої на голос Джавада Заріфа, не відповідає дійсності.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред