Версія теракту при розслідуванні аварії Ан-26 у Харківській області повинна мати місце, але вона найменш вірогідна.
Про це в ефірі каналу Україна 24 заявив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, слідством розглядається взаємодія двох літаків і диспетчера.
"Там навіть було не два літаки, а ще були два гелікоптери на території аеродрому, і керівник польотів на командно-диспетчерському пункті прийняв правильні рішення і зробив все для того… Керівник польотів не міг за всіма документами вчинити інакше", - підкреслив представник Повітряних сил ЗСУ.
Ігнат також розповів про подальші дії керівника польотів: "Він дав змогу сісти першому літаку та одразу скерував (другий, — ред.) літак, на якому були певні проблеми, літак, який не просив екстреної посадки, але він все-таки скерував його на полосу. І ті два вертольоти теж звільнили місце, щоб не перешкоджати літакам сісти. Відстань між першим та другим літаками була достатньою, щоб перший без проблем сів на полосу, звільнив її, і в той час другий зайшов на посадку".
читайте такожЯк падав Ан-26 з курсантами: опублікована схема польотів
- Увечері 25 вересня в Харківській області поблизу Чугуєва зазнав аварії військовий літак Ан-26, на борту якого знаходилися 27 осіб - військові льотчики і курсанти університету Повітряних сил ім. Кожедуба.
- На місці катастрофи відразу знайшли тіла 22 загиблих, вранці сьогодні - ще одного, опівдні – ще двох. Двоє з травмами були госпіталізовані. Вранці один з госпіталізованих помер.
- Слідчі ДБР відкрили провадження за фактом порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу і тяжкі наслідки (ст.416 Кримінального кодексу України).
- Міністр оборони Андрій Таран заявив, що, згідно з попередніми даними, причиною катастрофи літака стало те, що він зачепився крилом за землю. Ан - 26 був 1977 року виробництва. На ньому здійснювалися тренувальні польоти.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред