Світовий банк до середини 2021 року заморозить борги низці держав, однак країни Великої двадцятки не внесли Україну до переліку щасливчиків.
"Ініціатива щодо призупинення обслуговування боргів перед офіційними кредиторами до середини 2021 року особливо вразливими країнами стосується країн з низьким доходом за класифікацією Світового банку, до яких Україна не належить", - цитує Укрінформ представників Міністерства фінансів.
За інформацією відомства, Україна буде виконувати свої боргові зобов'язання і дотримуватися середньострокової стратегії управління боргом при використанні диверсифікованих джерел залучення коштів.
У Міністерстві акцентували, що пандемія коронавірусу спровокувала в Україні масштабну економічну кризу з безпрецедентними цифрами фінансових втрат.
"Цього року пік виплат за зовнішніми платежами Україна вже успішно пройшла. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів і розвитку внутрішнього ринку запозичень Україна впевнено проходить роки пікового боргового навантаження", — йдеться в повідомленні.
читайте такожСправи погані: українці оцінили економічне становище країни
Нагадаємо, 16 жовтня в офісі президента Володимира Зеленського заявляли, що Україна розраховує отримати черговий транш від МВФ в рамках програми stand-by в кінці поточного року або на початку наступного року. Пізніше у Фонді стверджували, що перспективи подальшої співпраці залежать від виконання Києвом ряду вимог.
Конституційний суд України 27 жовтня ухвалив рішення про визнання неконституційною статті 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
Після цього в МВФ заявили, що електронне декларування скасовувати не можна і підкреслили важливість сфери боротьби з корупцією у контексті двосторонньої співпраці з Києвом.
Президент України Володимир Зеленський 2 листопада заявив, що представники МВФ не збираються їхати до Києва через скандальне рішення КСУ щодо електронних декларацій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред