Очільник Офісу президента Андрій Єрмак не зможе піти від відповідальності за провал операції з вагнерівцями, заявив журналіст Юрій Бутусов.
Про це Бутусов розповів у коментарі Главреду.
За його словами, влада зайшла в глухий кут.
"Влада просто зайшла в глухий кут - зараз їх "приперли" цілою низкою судових процесів, зокрема, відкрито справу проти Андрія Єрмака. Він розуміє, що піти від відповідальності за провал операції з "вагнерівцями" не вийде і не вийде її просто замовкнути, як він намагався робити протягом місяця – відповідати доведеться і тому вони почали вибудовувати лінію захисту. Публічних дискусій немає", - розповів Бутусов.
Він зазначив, що треба спростувати те, що сталося.
"Замість цього ми чуємо політичні заяви про створення Центру протидії пропаганди. Але нехай спочатку спробують спростувати те, що сталося", - підкреслив Бутусов.
Він також звернув увагу на те, що сьогодні опублікована нова порція матеріалів у справі вагнерівців.
"Сьогодні опублікована нова порція матеріалів у справі, до цього були опубліковані квитки цих терористів на літак, очевидно, співпраця з турками. Тобто це все спроба сховатися від відповідальності, бо людина розуміє, що ця справа його рано чи пізно наздожене", - сказав Бутусов.
Скандал з вагнерівцями в Україні - про що йшлося раніше:
- 9 вересня колишній очільник офісу президента України Андрій Богдан заявив в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону про існування якихось 13 пунктів, в яких містяться обіцянки його наступника Андрія Єрмака Росії. Крім того, він сказав, що операція з упіймання найманців російської приватної військової компанії Вагнера була зірвана людиною "з найближчого оточення" президента України Володимира Зеленського.
- Пізніше стало відомо, що Андрія Богдана викликали на допит до Державного бюро розслідувань.
- 14 вересня в Державному бюро розслідувань заявили, що під час допиту колишній очільник Офісу президента України Андрій Богдан не надав підтверджень або доказів можливих протиправних дій українських посадових осіб на користь іншої держави.
Затримання "вагнерівців" у Білорусі - про що треба знати:
- 7 вересня заступник очільник Офісу генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що видача офіційним Мінськом Росії бойовиків ПВК Вагнера, які брали участь в російсько-українському конфлікті на Донбасі, не відіб'ється на прагненні Києва притягнути їх до відповідальності. Бойовиків судитимуть заочно в Україні і можуть застосувати проти них низку міжнародних механізмів.
- 14 серпня Білорусь передала Росії 32 російських громадян, які раніше були затримані в Мінську і оголошені бійцями приватної військової компанії Вагнера.
- 14 серпня стало відомо, що генеральний прокурор України Ірина Венедиктова не змогла поїхати до Білорусі на переговори щодо екстрадиції найманців приватної військової компанії Вагнера через відсутність офіційного запрошення з боку білоруських колег.
- 5 серпня президент України Володимир Зеленський поговорив з лідером Білорусі Олександром Лукашенком і заявив, що підозрювані у здійсненні терористичної діяльності на території України бойовики ПВК Вагнера можуть бути видані Києву з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.
- 29 липня білоруські правоохоронці зробили заяву про затримання на території Білорусі групи бойовиків приватної військової компанії Вагнера. Їх звинуватили в спробі дестабілізації ситуації напередодні президентських виборів в країні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред