Такого ще не було: повітря в Києві стало неймовірно небезпечним, в зоні ризику - інші міста

17 квітня 2020, 13:06
1235
Нинішній рівень забруднення – найбільший за всю історію спостережень і неймовірно небезпечний для здоров'я українців. І особливо - в умовах пандемії.
Київ, пил
Смог з Києва дійде на схід, але забруднення буде нижче, ніж у столиці / РБК-Україна

Їдкий смог з Києва вже рухається на схід України і фіксується в Запоріжжі. Про це в коментарі Главреду розповіла член Громадської ради при Мінекології та природних ресурсів, співзасновниця SaveEcoBot Ірина Черниш.

"Якщо подивитися на карту моніторингу якості повітря, ми вже зараз фіксуємо фіолетовий рівень забруднення у Запоріжжі. І ми припускаємо, що рівень забруднення найближчим часом підвищиться також у Дніпрі і Кам'янському, проте він, імовірно, буде набагато нижчим, ніж у Києві, оскільки столиця знаходиться найближче до епіцентру пожеж", - сказала вона.

За словами Ірини Черниш, головний фактор такого забруднення – активні пожежі по всій Україні і поки вони будуть тривати, висока концентрація забруднення буде зберігатися. "З урахуванням напрямку вітру, ми бачимо, що пожежі сконцентровані в центральній і західній частині України, а вітер здуває їх на центральну і східну частину. Тут все залежить від погодних факторів - чим швидше буде вітер, то розноситися і вивітрюватися забруднення буде швидше", - зазначає вона.

відео дня

читайте також"Димова завіса" і брудне повітря будуть тероризувати Київ ще кілька днівЕксперт уточнює, що нинішній рівень забруднення – найбільший за всю історію спостережень і є неймовірно небезпечним для здоров'я українців, тим більше, в умовах пандемії.

"Фіолетові відмітки – це не просто високе, а критичне забруднення. Раніше, якщо вони і були, то тільки в промислових зонах Донецької області, але над містами ще й в такій концентрації – це вперше. Фракції дрібнодисперсного пилу, які ми фіксуємо, дуже маленькі і потрапляють не лише у верхні дихальні шляхи організму, але і в бронхи, легені і розносяться по судинах і всім системам організму. Це забруднення накопичується в організмі і, в кращому випадку, його половина виводиться, а решта залишається на судинах і органах людини. Також ці часточки, крім пилу, несуть в собі діоксин та малі часточки забруднюючих речовин, які присутні в повітрі. І в період пандемії це дуже шкідливо, бо поверхня цих частинок більше поверхні вірусу і фактично може бути його транспортом для потрапляння в організм",- пояснила Черниш.

Раніше МОЗ дав поради про те, що робити при смогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти