
Ви дізнаєтеся:
- Чим обробити ґрунт
- Способи дезінфекції ґрунту
Читайте наш матеріал "Скільки можна зберігати насіння: варто знати термін придатності для кожної рослини".
Більшість дачників і городників добре засвоїли, що в ґрунті мешкають патогенні мікроорганізми, небезпечні для рослин, оскільки вони викликають різні захворювання. Досвідчені садівники рекомендують обробити землю перед посадкою, щоб позбутися мікробів і бактерій.
Не секрет, що популярною є обробка ґрунту засобами, призначеними для боротьби з патогенною мікрофлорою. Своєчасна дезінфекція ґрунту створює сприятливі умови для молодих пагонів, захищаючи їх від шкідників, пише Главред.
Це не є великою проблемою, адже всі необхідні речовини можна придбати в найближчій аптеці.
Чим обробити ґрунт
Найбільш популярними є такі засоби:
- Марганцівка (перманганат калію): в основному використовується для замочування посівного матеріалу. Розчин має знезаражувальні властивості і знищує патогенні мікроорганізми всередині насіння. Термін замочування залежить від якості посівного матеріалу.
- Перекис водню (3%): ефективний проти багатьох шкідників, тому вважається універсальним дезінфекційним засобом. Ґрунт обробляють розчином (1 столова ложка на літр води) за кілька днів до посадки.

Біологічні препарати
Продукт природного походження являє собою суміш живих мікроорганізмів, корисних для молодих рослин. До його складу входять гриби і бактерії, які допомагають розсаді і пригнічують патогени, витісняючи шкідливих мікроорганізмів із ґрунту.
Способи дезінфекції ґрунту
- Проморожування: виставте ґрунт на вулицю за сильних морозів (-15°C і нижче) на тиждень. Потім внесіть його в тепло на кілька днів і знову винесіть на мороз. Повторіть процедуру 2-3 рази.
- Прожарювання: нагрійте субстрат у духовці за температури 70-90°C протягом 30 хвилин.
- Пропарювання: розмістіть ґрунт у мікрохвильовці на 15 хвилин або пролийте його окропом.
- Протруювання: для обробки ґрунту можна використовувати фунгіциди або розчин перекису водню (20 мл на 1 літр води).
Більше новин:
- Хитрий секрет багатого врожаю: коли садити помідори у відкритий ґрунт
- 3 найпростіших способи, як позбутися слимаків на грядках: проблема зникне назавжди
- Хитрі господині розкладають кірки від кавуна на городі - навіщо так робити
Як підготувати землю для розсади?
Щоб земля була родюча, то варто добре підготувати її до посадки розсади. Потрібно декілька разів ретельно перекопати на глибину приблизно 20-30 см, але варто робити це у суху погоду. Фахівці радять, обробити ґрунт гарячим розчином мідного купоросу, щоб позбутися від шкідників. Це необхідно зробити за тиждень перед посадкою розсади. Якщо успішно зробили попередні дії, тоді варто удобрити землю і ще раз перекопати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред