Той факт, що президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №4288 (документ пропонує припинити повноваження всіх суддів КСУ), є підставою для імпічменту глави держави.
"Запропонований законопроект неконституційний. Він суперечить існуючим нормам законодавства в частині термінів повноважень суддів, які не можна взяти і ось так обмежити, фактично позбавивши суд гарантій незалежності", - заявив у коментарі Стране юрист Ростислав Кравець.
За його словами, рішення суду необхідно виконувати, а не скасовувати новим законом. Якщо діяти таким чином, то врешті-решт це призведе до державного перевороту в Україні, втрати незалежності та хаосу.
читайте такожУ Києві будівлю КСУ закидали презервативами, фаєрами і димовими шашкамиДля самого Зеленського подібні дії також чреваті серйозними наслідками.
"Фактично внесення законопроекту в такій редакції може бути підставою для імпічменту президента. Що ж стосується депутатів, які голосували за прийняття закону, що грубим чином порушує Конституцію України, то їхні дії також можна розглядати в рамках кримінального кодексу, а саме захоплення державної влади і втручання в роботу Конституційного Суду України", – уточнив Кравець.
Конфлікт з КСУ: що було раніше
- Конституційний суд 27 жовтня виніс рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій та зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- 29 жовтня відбулося термінове засідання РНБО, в рамках якого президент Володимир Зеленський заявив про намір влади відновити антикорупційну інфраструктуру в Україні.
- Пізніше було проведено термінове засідання Кабінету Міністрів, на якому прийняли рішення про відновлення роботи реєстру електронних декларацій українських чиновників.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред