В Офісі президента звинуватили суддів КСУ у тому, що вони проявляють непослідовність, зіштовхнувшись із вкрай негативною реакцією суспільства і президента на своє рішення про скасування кримінальної відповідальності за приховування доходів і майна.
"Дивна позиція у окремих суддів КС. Вони тепер заявляють про готовність шукати вихід з кризи і як би відкрито підкреслюють, що вони прекрасно усвідомлюють, хто ініціатор, призвідник цієї кризи", - сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі Кореспонденту.
Подоляк нагадав, що представники КС запропонували вийти з політичної кризи шляхом прийняття так званого "законопроекту Разумкова".
"І це друга дивина. Бо самі судді КС прекрасно розуміють, що насправді цей законопроект не вирішує питання подальшої появи подібних скандальних рішень КС в принципі", - підкреслив він.
Більш того, цей законопроект "вбиває" вже наявні кримінальні справи за статтями про невідповідність внесених даних в декларації, зазначив радник глави офісу президента.
читайте такожЗеленський потрапив у конкретний капкан-політолог
"Більше сотні справ одним махом "вбиваємо". Плюс - дали вікно для спішного внесення змін до декларацій. Ну і головне, цей законопроект як би відкочує ситуацію на п'ять місяців тому і формально анулює роботу НАЗК за весь цей час", - заявив він.
Подоляк назвав "безглуздою" готовність Конституційного Суду вийти в публічну площину і пояснити мотивації своїх рішень.
"КС практично відкрито намагається перетворитися вже на свого роду політичний інститут, який бере активну участь у політичному процесі та політично роз'яснюючи свої дії. І це ще раз доводить нам, що всі останні рішення - спекулятивні, а їх юридична необгрунтованість самими суддями розуміється навіть на підсвідомому рівні", - резюмував радник глави Офісу президента.
Скандальне рішення КСУ - що було раніше:
- 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування доходів чиновниками, суддями та депутатами.
- 28 жовтня Суд позбавив права Національне агентство з питань запобігання корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- 29 жовтня президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО, в рамках якого було прийнято рішення про відновлення антикорупційної інфраструктури всупереч вердикту КСУ.
- 30 жовтня Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, що передбачає звільнення суддів Конституційного Суду.
- Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував нардепам ухвалити у першому читанні законопроект Зеленського Про судову реформу (який передбачає відставку суддів КСУ)
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред