Україна змогла б захистити автономну республіку Крим від анексії Росії, якби свого часу не було відмови від ядерної зброї, розділу Чорноморського флоту і створення там потужної військової бази, а також підписання Харківських угод і знищення армії. У 2014 році ЗСУ не могли захищати країну, а на казначейському рахунку держави було близько 100 тисяч гривень, розповів 24 каналу колишній голова Верховної Ради і виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов.
За його словами, у 2014 році держава з військової та економічної точки зору опинилася у важкому становищі, тому Київ не зміг перешкодити захопленню українського півострова. Можна було запобігти окупації Криму, якби до цих подій Україна не відмовилася від ядерної зброї, не пішла б на поділ Чорноморського флоту і створення Росією потужної військової бази на півострові і не підписала б Харківських угод. Крім того, в країні свідомо і системно знищувалися збройні сили.
"Ви знаєте, той стан, коли кажуть, що Крим можна було захистити... Армія фактично на початку 2014 року була не здатна захищати свою країну", - зазначив Турчинов, додавши, що в казні держави було на той момент близько 100 тис. грн.читайте такожКрим вирішив головне завдання для Путіна, відтепер про півострів мовчать-адвокат
Також політик додав, що насправді існувала загроза континентальної війни. Росія планувала завершити окупацію Криму до 1 березня.
"Тоді, 1 березня, рішення прийняв російський парламент, і почалося континентальне вторгнення", - сказав він.
При цьому Україні вдалося зруйнувати плани Москви і захистити свою державу. Однак РФ побачила, як Київ придушив сепаратизм в південно-східних областях, і почала військову операції у Донецькій і Луганській областях.
"Тоді вони і почали військову операцію на Донбасі, яка триває і зараз. Це реалії того часу, їх треба знати і розуміти", - підкреслив Турчинов.
Військова операція України зі звільнення Криму
- Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американським ЗМІ раніше заявив, що якби він був главою держави у 2014 році, то Київ не допустив би анексії Криму і окупації Донбасу.
- Генерал ЗСУ, колишній заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос розповідав, що військова операція щодо Криму готувалася українською армією ще за президентства Януковича. План вдалося запустити на першому етапі, проте влада його заблокувала.
- У представництві президента України у АР Крим 18 лютого заявили, що Київ звільнятиме захоплений півострів за допомогою політики і дипломатії. Українська держава не має наміру реалізовувати сценарій військової деокупації Криму.
- 2 березня колишній глава Генштабу ЗСУ Віктор Муженко сказав, що у 2014 році українські військові готували сценарій військового звільнення Криму, однак у певний момент було прийнято рішення згорнути операцію.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред