Депутати від фракції Слуга народу закликали суддів Конституційного суду України скласти повноваження в добровільному порядку через їх резонансне рішення щодо антикорупційного законодавства. Парламентарі проводять збір підписів на підтримку відповідної ініціативи.
Під час засідання Ради у вівторок, 3 листопада, нардеп-мажоритарник від фракції Слуга народу Олександр Бакумов, за підтримки колег-парламентаріїв, зробив заяву із закликом до суддів КСУ скласти повноваження в добровільному порядку. Заяву підтримали депутати кількох фракцій.
"Підтверджуючи відданість ідеалам і принципам демократії, верховенства права та захисту прав людини, враховуючи виключно важливу роль, яку покликаний відігравати Конституційний суд України, підкреслюючи важливість забезпечення суспільної довіри до КСУ, враховуючи рішення КСУ №13р/20-20 від 27 жовтня і його вплив на частину антикорупційного законодавства, яке несе далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури України та ставить під сумнів низку міжнародних зобов'язань України, народні депутати України, що підписали цю заяву, відзначають важливість роботи Конституційного суду, закликають КСУ прийняти всі необхідні заходи по відновленню свого функціонування з урахуванням обраного українською державою європейського та євроатлантичного курсів", - сказав Бакумов.читайте такожСтало відомо, хто в Раді ополчився проти розпуску КСУ
Народний депутат від фракції Голос Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі наголосив на важливості ініціативи для парламентаріїв, які вважають, що такий крок може стати ефективним.
Железняк виклав фотографію документа і додав, що під заявою можуть підписатися понад 300 депутатів.читайте також"Країна на межі катастрофи": опубліковано звернення Зеленського до Слуги народу
Заступник голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук в коментарі виданню Liga.net підтвердила реалізацію ініціативи і заявила, що депутати планують зібрати понад 200 підписів парламентаріїв.
Конфлікт влади і КСУ
- Конституційний суд 27 жовтня виніс вердикт про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність для чиновників за внесення недостовірних даних до електроннихдекларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з запобігання корупції здійснювати повноваження з моніторингу декларацій та зобов'язав НАЗК закрити доступ до реєстру.
- Під час дострокового засідання РНБО на чолі з Володимиром Зеленським було прийнято рішення про відновлення роботи реєстру електронних декларацій та антикорупційного законодавства.
- Зеленський подав до Ради законопроект № 4288, який передбачає звільнення суддів КСУ.
- В ефірі програми Свобода слова на ICTV Зеленський не виключив, що якщо проект закону не буде проголосований, глава держави може розпустити Верховну Раду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред